لینک های دسترسی

Breaking News

احتمال کاهش حضور نظامی روسیه در سوریه


جنرال جراسیموف (راست) گفت که روسیه دو پایگاه نظامی را خود در سوریه حفظ خواهد کرد.

انتظار می رود روسیه حضور نظامی خود را در سوریه به طور قابل ملاحضه کاهش بدهد.

جنرال ولیری جراسیموف، لوی درستیز عمومی نیرو های مسلح روسیه روز پنجشنبه گفت که روند کاهش سربازان روسی در سوریه ممکن تا پیش از پایان سال روان میلادی آغاز گردد.

جنرال جراسیموف در حاشیه نشست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با رهبران ارشد نظامی آن کشور در شهر سوچی گفت: "کار های بسیار کوچک تا تکمیل شدن اهداف نظامی باقی مانده است. تصمیم نهایی در مورد خروج (سربازان روسی از سوریه) را سر قوماندان اعلی (پوتین) می گیرد."

لوی درستیز عمومی نیرو های مسلح روسیه گفت که هر چند حضور نظامی کشورش در سوریه کاهش می یابد اما مسکو دو پایگاه نظامی خود را در سوریه حفظ خواهد کرد.

این مقام روسی همچنین افزود که یک مرکز نظارت از آتش بس و برخی "ساختار" های روسیه برای حمایت از وضعیت جاری در سوریه نیز در آن کشور باقی می ماند.

اظهارات جنرال جراسیموف در حالی بیان می شود که ولادیمیر پوتین در ملاقات روز دوشنبه با بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه در شهر سوچی، روی گذار از عملیات نظامی به سوی جستجو برای یک راه حل سیاسی به منظور پایان دادن جنگ داخلی سوریه بحث کرد.

رئیس جمهور پوتین همچنین توانست روز چهارشنبه حمایت ترکیه و ایران را برای برگزاری کنگره صلح سوریه در شهر سوچی نیز بدست بیاورد.

حمایت نیروی هوایی روسیه از اردوی سوریه نقش مهم و سازنده را در شکست دادن داعش و سایر گروه های مخالف حکومت بشارالاسد داشت.

ولادیمیر پوتین در ماه مارچ سال گذشته گفت که کشورش به اهداف خود در سوریه نایل شده و دستور خروج "بخش های عمده" نیرو های روسی از سوریه را داد.

اما ایتلاف نظامی به رهبری امریکا که در سوریه فعالیت دارد گفت که در حضور نظامی روسیه در سوریه از آن زمان تا کنون تغییر چشم گیری نیامده است.

XS
SM
MD
LG