لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه حملۀ قندهار را 'وحشیانه' و 'تروریستی' خواند و محکوم کرد


ماریا زخارووا، سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه
ماریا زخارووا، سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه

وزارت خارجۀ روسیه حملۀ انتحاری در ولایت قندهار در افغانستان را "تروریستی" و "وحشیانه" خوانده و ضمن ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان قربانیان این رویداد، این حمله را به شدت محکوم کرده است.

به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زخارووا، سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه روز دوشنبه ۲۵ مارچ (ششم حمل) گفت: "این حمله که جان ده‌ها نفر بی‌گناه را گرفت ناشی از بدبینی مفرط بود، چون در ماه مبارک رمضان انجام شد. هدف این حمله بی‌ثبات سازی پایتخت معنوی افغانستان بود."

یک مهاجم انتحاری حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح پنجشنبه ۲۱ مارچ (دوم حمل)‌ مواد همراهش را در صف کسانی که برای اخذ معاش شان در مقابل کابل بانک در شهر قندهار منتظر بودند، منفجر کرد.

مقامات محلی طالبان گفته اند که در نتیجۀ این حمله سه غیرنظامی جان باختند و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند، اما برخی رسانه‌های محلی به نقل از داکتران شفاخانه میرویس گزارش ارقام تلفات را بیشتر گزارش داده اند.

خبرگزاری تسنیم ایران گزارش داده است که در این حمله کم از کم ۱۹ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده است.

سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه ابراز امیدواری کرد تا مقام‌های طالبان این رویداد را پیگرد کرده و عاملان آن را به کیفر برسانند.

تامس وست، نماینده ویژه ایالات متحده در امور افغانستان، روز جمعه ۲۲ مارچ (دوم حمل) در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که امریکا حملات تروریستی در قندهار و کابل را که باعث کشته و زخمی‌شدن مردم بی‌گناه شد، محکوم می‌کند.

همچنان کرن دیکر، شارژدافیر سفارت امریکا برای افغانستان در دوحه نیز این حملات را ناجوانمردانه خواند و با الفاظ شدید آن را محکوم کرد.

گروه دولت اسلامی (داعش) مسوولیت حمله در ولایت قندهار را به دوش گرفته است.

گروه

XS
SM
MD
LG