لینک های دسترسی

Breaking News

حملهٔ راکتی روسیه بر یک قطار آهن در اوکراین ۵۲ کشته و ۸۷  زخمی برجا گذاشت 


شماری از اجسادیکه در اثر حملات میزایلی روز جمعه در یکی از ایستگاه قطار آهن اوکراین کشته شدند

مقامات اوکراینی روز جمعه هشتم اپریل (‌۱۹ حمل ) گفتند که در اثر حملهٔ راکتی روسیه بر یک ایستگاه قطار آهن در شهر کراماتورسک واقع در شرق اوکراین دست کم ۵۲ نفر کشته و ۸۷ نفر دیگر زخمی شدند.

به گفتهٔ مقام‌های اوکراینی،‌این حمله در حالی صورت گرفت که غیر نظامیان به شمول افراد مسن، زنان و کودکان صبح جمعه به وقت محل تلاش می‌کردند تا به دلیل تشدید جنگ توسط قطار آهن از شرق اوکراین فرار کنند.

ولادمیرزیلینسکی ، رییس جمهور اوکراین،‌ در واکنش به این حملات گفته است که روسیه غیر نظامیان را به طور عمدی در شهر کراماتورسک هدف حملات مرگبار قرار داده است.

رییس جمهور زیلینسکی با نشر بیانیه‌ای گفته است که " آنها [نیروهای روسی] قدرت و شجاعت مقابله را در میدان جنگ در برابر ما ندارند. آنها با خشم غیرنظامیان را نابود میکنند. این یک عمل شریرانه است که از حد گذشته است و اگر مجازات نشود هرگز متوقف نخواهد شد ".

متعاقباََ زیلینسکی که در جریان یک سخنرانی مجازی در پارلمان فنلند صحبت میکرد،‌ گفت که در این ایستگاه قطار آهن هیچ نیروی‌ اوکراینی حضور نداشت.

این تصویر را ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، پس از حمله بر قطار آهن در تلگرام خود نشر کرده، تصویری که در آن لکه ها خون ،‌ بکس های سفری و وسایط انتقال کودکان مشاهده می شود
این تصویر را ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، پس از حمله بر قطار آهن در تلگرام خود نشر کرده، تصویری که در آن لکه ها خون ،‌ بکس های سفری و وسایط انتقال کودکان مشاهده می شود

اما خبرگزاری ریای روسیه از قول وزارت دفاع آن کشور گزارش داده است که نیروهای آنها یک ایستگاه قطار آهن را مورد هدف قرار دادند که فقط توسط اردوی اوکراین مورد استفاده قرار می گرفت.

خبرگزاری ریا از قول مقام‌های وزارت دفاع روسیه همچنین گزارش داده است میزایل‌های که ایستگاه قطار آهن را هدف قرار داده است، تنها توسط نیروهای اوکراینی مورد استفاده قرار می گرفت. وزارت دفاع روسیه همچنین ادعا کرده است که قوای آن کشور روز جمعه هیچ هدفی را در شهرکراماتورسک مورد حمله قرار نداده است.

رییس قطار آهن اوکراین گفته است که حد اقل دو کودک در میان کشته شدگان است. در همین حال،‌الکساندر اونچارنیکو ، شاروال کراماتورسک، گفته است که حین اصابت میزایل‌های روسیه،‌ حدود ۴۰۰۰ نفر در این ایستگاه حضور داشتند.

از سوی دیگر پاولو کریلنوکو ، والی منطقه دونتسک، تصاویری را در فضای مجازی شریک ساخت که در آن اجساد کشته شدگان را همراه با بکس های سفری‌شان نشان میدهد.

XS
SM
MD
LG