لینک های دسترسی

Breaking News

واکنش به آزمایش پیونگ‌یانگ: امریکا و کوریای جنوبی میزایل‌های بالستیک فیر کردند 


اردوی کوریای جنوبی امروز دوشنبه ششم جون (۱۶ جوزا) گفت که در پاسخ به آزمایشات راکتی دیروزی کوریای شمالی، ایالات متحده و کوریای جنوبی هشت میزایل بالستیک فیر کردند.

کوریای جنوبی گفته است که "اردوی ما تحریکات سلسله‌ای از [آزمایشات] میزایل‌های بالستیک کوریای شمالی را تقبیح کرده و به گونۀ جدی خواستار توقف فوری اعمالی است که سبب افزایش تنش های نظامی در شبه جزیرۀ کوریا می‌شود."

پیونگ یانگ، پس از تمرینات مشترک نظامی امریکا-کوریای جنوبی که در آن یک کشتی طیاره بردار امریکایی نیز شامل بود، هشت میزایل بالستیک کوتاه برد را فیر کرد.

قوماندانی اندو-پسیفیک نظامی ایالات متحده گفت که یک میزایل امریکا و هشت میزایل کوریای شمالی بخشی از تمرینات نظامی بوده و هدف آن نشان دادن قابلیت‌های پاسخ فوری در زمان بحران است.

پیونگ یانگ با وجود آنکه با تعزیرات فلج کنندۀ اقتصادی مواجه است، برنامۀ تسلیحاتی خویش را تقویت کرده است. مقامات و تحلیلگران هشدار داده اند که این کشور به زودی به آزمایش هسته‌ای تازه‌ای دست خواهد زد.

ایالات متحده هفتۀ گذشته در شورای امنیت ملل متحد تلاش کرد تا به خاطر آزمایش میزایل‌های بالستیک از جمله میزایل‌های قاره پیمای کوریای شمالی بر آن کشور تعزیرات شدیدتر وضع شود، اما با مخالفت چین و روسیه که هر دو از حق ویتو برخوردار اند، مواجه شد.

XS
SM
MD
LG