لینک های دسترسی

Breaking News

دانشمندان کمود هوشمند ساختند


تکنالوژی های پوشیدنی برای مراقبت از سلامت افراد یا نظارت پیهم از وضعیت بیماران در سال‌های اخیر به پیمانۀ گسترده رواج یافته است، اما اینبار کمود هوشمند وارد بازار صنایع تکنالوژی-طبی شده است.

دانشمندان کمود هوشمندی را طرح و تولید کرده اند که مدفوع را تصویربرداری کرده و آن را برای تحلیل و تجزیه به داکتر معالج می‌فرستد؛ تحول جالبی که برای بیماران مبتلا به بیماری‌های روده، به ویژه سرطان روده‌ها بسیار کمک کننده و حتا نجات دهنده بوده می‌تواند.

این کمود که توسط پژوهشگران در پوهنتون دوک ایالات متحده ساخته شده است، قادر است تا مواد غایطه را معاینۀ عمومی کرده و در مورد، نرمی، سختی، قوام و اجزای قابل دید آن به ویژه موجودیت خون، معلومات مصور را به داکتر ارسال کند.

این دستگاه ویژه که به گفتۀ مخترعان آن می‌شود در کمودهای عادی نیز نصب شود، زمینۀ درمان و مراقبت بهتر از بیماران مبتلا به سرطان روده‌ها، سندروم رودۀ تحریک‌پذیر و امراض التهابی روده را فراهم می‌کند؛ بیماری‌هایی که صدها میلیون نفر در سرتاسر جهان به آن مبتلا اند.

دانشمندان دست اندرکار در این پژوهش در نظر دارند که ویژگی‌های دیگری چون نمونه برداری مواد غایطه برای آزمایشات بیوشیمیک را نیز در کمود هوشمند اضافه کنند.

یافته‌های این پژوهش در وبسایت امراض هضمی نشر شده است.

XS
SM
MD
LG