لینک های دسترسی

Breaking News

آلمان و فرانسه: تا زمانی که نیاز باشد از اوکراین حمایت خواهیم کرد


اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان، امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه و ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین

آلمان و فرانسه روز چهارشنبه هشتم فبروری (۱۹ دلو) در یک نشست سه جانبه با اوکراین برحمایت پایدار متحدین شان از کیف تاکید کردند.

این نشست سه جانبه به میزبانی امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه، برگزار شده بود.

اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان به خبرنگاران گفت که پس از آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین که حدود یک سال پیش آغاز شد، آلمان و شرکایش با فراهم آوری کمک‌های مالی، معاونت‌های بشری و تسلیحاتی از کیف حمایت کرده اند.

او افزود: "ما تا زمانی که نیاز باشد چنین (از اوکراین حمایت) خواهیم کرد."

ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، یک بار دیگر از فرانسه و آلمان خواست تا هر چه زودتر به کشورش طیاره‌های جنگی و تسلیحات ثقیل کمک کنند. او افزود که "زمان، اساس مبارزه" علیه تهاجم روسیه است.

زیلینسکی اضافه کرد: "هر چه زودتر اوکراین به تسلیحات ثقیل دوربرد دسترسی یابد، هر چه روزدتر پیلوت‌های ما طیاره به دست بیاورند، به همان زودی پرخاشگری روسیه پایان خواهد یافت و صلح به اروپا برخواهد گشت."

امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه تعهد کرد که کشورش در مبارزهٔ اوکراین برای پیروزی در مقابل تهاجم روسیه، کمک خواهد کرد و بر تلاش‌ها برای تحویل‌دهی تسلیحات اصرار خواهد ورزید.

مکرون گفت که فرانسه مصمم است اوکراین را در رسیدن به پیروزی و احیای دوبارهٔ حقوق مشروع‌اش، کمک کند.

او اضافه کرد که پاریس به تلاش‌ها برای تحویل‌دهی تسلیحات به کیف ادامه خواهد داد. اما در این نشست، هیچ جانبی فراهم آوری طیاره‌های جنگی به اوکراین را تایید نکرد.

در این حال، بریتانیا گفته است که پیشنهاد زیلینسکی برای دریافت طیاره‌های جنگی در دراز مدت را بررسی خواهد کرد، با وجود آنکه ایالات متحده و سایر متحدین ناتو از هراس تحریک شدن روسیه در فراهم آوری تسلیحات قویتر به اوکراین محتاطانه عمل می‌کنند.

بریتانیا در کنار یک برنامهٔ قبلی که تا اکنون حدود ۱۰ هزار نظامی اوکراینی را آمادهٔ جنگ کرده، گفته است که می‌تواند پیلوت‌های طیاره‌های جنگی اوکراینی را آموزش دهد.

دفتر ریشی سوناک، صدر اعظم بریتانیا در اعلامیه‌ای گفته است که به وزیر دفاع این کشور وظیفه داده است تا در مورد این که بریتانیا خواهد توانست چه نوع جت جنگی را به اوکراین فراهم کند، تحقیقات انجام دهد اما گفته است که این یک راه حل دراز مدت است نه یک قابلیت کوتاه مدت.

زیلینسکی پیش از این گفته بود به هر اندازهٔ که این تجهیزات دیرتر به دست نیروهای اوکراینی برسد به همان اندازه تلفات در آن کشور بیشتر خواهد شد.

XS
SM
MD
LG