لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ طالبان در فراه و هرات؛ ۱۲ نظامی افغان کشته شدند


مقام های محلی هرات می‌گویند که شب گذشته نزدیک به دوصد تن از افراد گروه طالبان بر مواضع امنیتی قوای افغان در ولسوالی فرسی این ولایت هجوم بردند.

سید وحید قتالی، والی هرات گفت که طالبان با انفجار یک موتر مملو از مواد انفجاری بر قوماندانی امنیه ولسوالی فرسی حمله کردند که در آن یک سرباز اردوی ملی و چهار سرباز پولیس ملی جان باخته و سه سرباز دیگر پولیس زخمی شدند.

آقای قتالی به صدای امریکا گفت در این درگیری که بیش از پنج ساعت به طول انجامید نه تن از افراد طالبان کشته و بیش از ده تن آن‌ها زخمی شده اند.

والی هرات افزود که افراد طالبان به دنبال "شکست سخت" در ولسوالی شین‌دند هرات از ولایت های هلمند و فراه نیروی کمکی جمع کرده و بر ولسوالی فرسی حمله کردند.

در یک خبر دیگر، مقام‌های محلی ولایت فراه می‎‌گویند که در اثر یک انفجار در منطقه "شیوان" ولسوالی بالابلوک، هفت سرباز اردوی ملی افغانستان کشته شده اند.

تاج محمد جاهد، والی ولایت فراه روز دوشنبه سوم می (۱۳ ثور) به صدای امریکا گفت که جنگجویان طالبان با حفر یک تونل، خود را به یک مرکز سربازان اردوی ملی در این ولسوالی رسانده و پس آن، این پایگاه را انفجار دادند.

آقای جاهد افزود که در این انفجار هفت منسوب اردوی ملی کشته و یک تن دیگر آنان به اسارت طالبان در آمده است.

والی فراه اضافه کرد که پنج منسوب دیگر توانسته اند از محل فرار کرده و خود را به جای مصوون برسانند.

آقای جاهد گفت که پس از این انفجار، درگیری شدید میان قوای افغان و افراد طالبان که از ولایت هلمند به این منطقه آمده بودند آغاز شد و تا صبح امروز ادامه داشت.

او اضافه کرد که در این درگیری‌ها، پنج جنگجوی طالبان کشته و ۱۰ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

گروه طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG