لینک های دسترسی

Breaking News

تشدید جنگ در افغانستان؛ '۱۳۵ جنگجوی طالبان کشته شدند'


وزارت دفاع ملی افغانستان از تشدید حملات طالبان در بخش‌های این کشور خبر داده و می‌گوید در این درگیری‌ها، تلفات سنگین به جنگجویان این گروه وارد شده است.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز سه شنبه ۲۷ اپریل (هفتم ثور) به صدای امریکا گفت که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۵ جنگجوی طالبان در درگیری با نظامیان افغان کشته و ۹۲ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

آقای امان افزود که شب گذشته، ولایات لغمان، لوگر، غزنی، میدان وردک، هرات، غور، فاریاب، بلخ، بغلان، تخار، کندز، هلمند و قندهار شاهد حملات گستردۀ طالبان بود.

او افزود: "متاسفانه سطح خشونت‌ها همچنان بلند است به خصوص در ماه مبارک رمضان طالبان فعالیت‌های تروریستی شان را علیه مردم افغانستان بیشتر ساخته اند."

آقای امان از دادن معلومات دربارۀ تلفات نیروهای امنیتی افغان خودداری کرد، اما طالبان مدعی اند که در این درگیری‌ها به نظامیان افغان نیز تلفات وارد کرده اند.

جنگ در شاهراه قندهار – هرات

مقام‌های محلی ولایت قندهار می‌گویند که شاهراه قندهار- هرات صبح امروز دوباره به روی ترافیک باز شده، اما درگیری هنوز هم در بخش‌های آن جریان دارد.

جان محمد، ولسوال ژری این ولایت به صدای امریکا گفت که روز گذشته جنگ شدید میان نظامیان افغان و طالبان در بخش‌هایی از این ولسوالی آغاز شد و تا صبح امروز ادامه داشت.

آقای جان محمد افزود که طالبان شاهراه عمومی را در بخش‌های ولسوالی‌ ژری و میوند این ولایت ماین‌گذاری کرده که مشکلات زیادی را برای مسافران به بار آورده است.

ولسوال ژری همچنان گفت که نیروهای امنیتی در حال حاضر، مصروف پاکسازی این شاهراه از وجود ماین اند و قرار است تا پایان امروز این مسیر به گونۀ کامل به روی رفت و آمد ترافیک باز شود.

در این حال، مقام‌های امنیتی ولایت قندهار گفته اند که طالبان دیشب از چندین استقامت بر مرکز ولسوالی میوند این ولایت حمله کرده که این حملات از سوی نظامیان افغان دفع شده است.

XS
SM
MD
LG