لینک های دسترسی

Breaking News

قیمت یک وعده غذا در یک طیاره سنگاپوری ۴۷۳ دالر


صدها نفر از مشتاقان پرواز و سفر برای صرف یک وعده غذا در داخل طیارۀ خط هوایی سنگاپور هزاران دالر پرداختند.

با کساد بازار خطوط هوایی به دلیل شیوع همه‌گیری کروناویروس، برخی شرکت‌های هوایی روش‌های بدیل را برای پول در آوردن ایجاد کرده اند، مثلاً "پرواز به هیچ جا" تا سیر داخل طیاره و یا هم صرف غذا در داخل طیاره.

خطوط هوایی سنگاپور که هزاران کارمند آن بیکار شده و تقریباً تمام طیاره‌های آن به دلیل همه‌گیری کروناویروس زمین‌گیر شده است، یک طیارۀ A380 خود را که بزرگترین طیارۀ مسافربری جهان است، به رستوران مبدل کرده است.

بیش از ۴۰۰ مشتری این رستوران یا طیاره روز شنبه ۲۴ اکتوبر (سوم عقرب) پس از سپری کردن بررسی معمول امنیتی میدان هوایی وارد طیاره شده و یک وعده غذا را در آن صرف کردند.

مشتریان مثل رستوران‌های معمول از منیو غذای مورد علاقۀ شان را انتخاب کرده و تا زمان تهیه شدن آن می‌توانند کمی استراحت کنند یا هم فلم تماشا کنند.

اما به خاطر رعایت مقررات بهداشتی برای جلوگیری از گسترش کروناویروس و حفظ فاصلۀ اجتماعی، تقریباً نصف چوکی‌های این طیاره عمداً خالی نگه‌داشته می‌شود.

قیمتی‌ترین سفارش غذا در کلاس نخست این طیاره یا رستوران حدود ۴۷۳ دالر امریکایی می‌باشد که در آن هشت نوع غذا شامل است، اما کسانی‌که می‌خواهند صرفه جویی کنند، در سیت‌های ایکانومی یا ارزان این طیاره می‌توانند در حدود ۴۰ دالر امریکایی یک وعده غذا نوش جان کنند.

به شمار محدود مشتریان اجازه داده می‌شود تا از کابین پیلوت دیدن کرده در آنجا سلفی بگیرند.

پس از آنکه شرکت هوایی سنگاپور در اوایل ماه روان این ابتکار را اعلام کرد، فقط در مدت ۳۰ دقیقه تمام ۹۰۰ تکت موجود فروخته شد. اکنون این شرکت در نظر دارد که شش بار دیگر از مشتریان خود برای صرف غذا در این طیارۀ غول پیکر میزبانی کند.

XS
SM
MD
LG