لینک های دسترسی

Breaking News

خواهر کیم جونگ اون: اگر تحریک شویم کوریای جنوبی را 'نابود' خواهیم کرد


کیم یو جونگ، خواهر رهبر کوریای شمالی است و یکی از مشاوران عمدهٔ پالیسی پیونگ یانگ به شمار می رود

خواهر کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، روز سه شنبه پنجم اپریل (۱۶ حمل) به اردوی کوریای جنوبی هشدار داد که در صورت "حملهٔ پیشگیرانه" علیه کوریای شمالی،‌ پیونگ یانک سلاح هسته‌ای خود را استفاده خواهد کرد تا کوریای جنوبی را "نابود" کند.

خبرگزاری فرانس پرس به استناد گزارش رسانه های دولتی کوریای شمالی گزارش داده است که این اظهارات کیم یو جونگ، دومین اظهارات خشمگین این مقام ارشد کوریای شمالی در سه روز گذشته است.

این در حالی است که سو ووک، وزیر دفاع کوریای جنوبی، هفتهٔ گذشته از "حملهٔ پیشگیرانه علیه کوریای شمالی" سخن گفت.

کوریای شمالی در سال روان میلادی چندین بار و در اواخر ماه مارچ ۲۰۲۲، برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۷ میلادی، میزایل بالستیک قاره پیما را آزمایش کرد.

در واکنش به این اظهارات وزیر دفاع کوریای جنوبی،‌ خبرگزاری دولتی کوریای شمالی (KCNA) از قول خانم کیم یو جونگ گزارش داد که چنین اقدام " اشتباه بزرگ" است و سو ووک را "بیماری روانی'' خطاب کرد.

کیم یو جونگ که یکی از مشاوران عمدهٔ پالیسی پیونگ یانگ به شمار می رود، گفته است: "در صورتیکه کوریای جنوبی رویارویی نظامی را در مقابل ما انتخاب کند، قوای تسلیحات هسته‌ای ما ناگزیر خواهد بود تا وظیفهٔ خود را انجام بدهد."

این مقام ارشد کوریای شمالی گفته است که "ماموریت اولیهٔ" پیونگ یانگ این است تا از تسلیحات هسته‌ای خود منحیث یک نیروی "بازدارنده" استفاده کند، اما اگر منازعهٔ نظامی رخ بدهد،‌ چنین سلاح‌ها "برای حذف قوای نظامی دشمن" استفاده خواهد شد.

مقام‌های کوریای جنوبی تا حال در مورد تهدید استفاده از سلاح هسته‌ای توسط کوریای شمالی از خود واکنش نشان نداده اند.

XS
SM
MD
LG