لینک های دسترسی

Breaking News

با تیم ها و کپتان های لیگ "شش دوش" افغانستان آشنا شوید


رقابت های سال روان "شش دوش" کرکت، نخستین دور رقابت ها پس از عضویت دایمی افغانستان در شورای بین المللی کرکت است.

بورد کرکت افغانستان در ماه سپتمبر سال روان، میزبان پنجمین دور رقابت های لیگ کرکت "شش دوش" است که به گفتۀ مسوولین بورد، حدود ۳۰ بازیکن، مربی و حکم خارجی در آن شرکت خواهد کرد.

در رقابت های "شپږیز" یا "شش دوش"، که به تاریخ ۱۱ سپتمبر آغاز و تا ۲۲ این ماه ادامه میآبد، بازیکنان در تیم های شرکت کننده از شش زون افغانستان نمایندگی خواهند کرد.

این تیم ها شامل کابل بازان، سپین غر پرانگان، آمو نهنگان، مس عینک، بست ساتونکو و بند امیر می باشد.

اصغر ستانکزی، کپتان تیم ملی کرکت افغانستان، در رأس تیم "باز های کابل" قرار دارد که شرکت تجارتی جی پی، آن را تمویل می کند. در کنار آقای ستانکزی، برخی دیگر از بازیکنان تیم ملی کرکت نیز در تیم حضور دارند.

کپتانی تیم کرکت "پلنگ های سپین غر" را شفیق الله شفق به عهده دارد که از ولایات زون شرق نمایندگی کرده و گروپ مسلمیار، حامی مالی آنان است.

در این تیم شاهد خان افریدی، بازیکن پیشین تیم ملی کرکت پاکستان نیز در کنار تعدادی دیگری از بازیکنان تیم ملی حضور دارد.

شاهد افریدی، ستارۀ مشهور کرکت پاکستان
شاهد افریدی، ستارۀ مشهور کرکت پاکستان

اما، تیم "نهنگ های آمو"، بیشتر از ولایات شمالی افغانستان نمایندگی می کند که کپتانی آن را میرویس اشرف به عهده داشته و شرکت الصافی مسایل مالی آن را پرداخت می کند. در این تیم نیز برخی از بازیکنان ملی و بین المللی حضور دارند.

از طرف دیگر، راشد خان، ستارۀ مشهور تیم ملی افغانستان و لیگ برتر کرکت هند و ویست اندیز، به حیث کپتان تیم کرکت "بند امیر" در رقابت های "شش دوش" شرکت کرده است.

در تیم بند امیر، در کنار راشد خان، تعدادی از بازیکنان ملی و بین المللی نیز حضور دارند که شرکت پیراگون، مسوولیت مالی آن تیم عهده دار است.

تیم کرکت "مس عینک"، در رقابت های "شش دوش" ۲۰۱۷، از ولایات جنوب شرق افغانستان نمایندگی می کند که کپتانی آن را محمد نبی عیسی خیل، کپتان پیشین و آل راوندر تیم ملی به عهده دارد.

گروپ وزیرزی، مسوولیت مالی این تیم را به عهده دارد که در کنار برخی از اعضای تیم ملی کرکت افغانستان، شماری از بازیکنان بین المللی نیز در آن شامل اند.

کپتان های تیم های شش گانۀ لیگ "شش دوش" کرکت افغانستان
کپتان های تیم های شش گانۀ لیگ "شش دوش" کرکت افغانستان

شاهپور زدران، بالر تیم ملی کرکت افغانستان در رأس تیم "بست ساتونکو" قرار دارد که از ولایات جنوبی افغانستان نمایندگی می کند.

این تیم نیز ترکیبی از بازیکنان داخلی و خارجی کرکت است که علی ارشد تجار افغان، مخارج مالی آن را پرداخت می کند.

بورد کرکت افغانستان می گوید که در تمام تیم ها بازیکنان داخلی بازی خواهند کرد. هدف این رقابت ها پیدا کردن استعداد های جدید کرکت در میان جوانان و نوجوانان شهر ها و ولایات مختلف افغانستان برای تیم های ملی در رده های مختلف سنی عنوان شده است.

این رقابت ها شامل شورای بین المللی کرکت بوده و در یک تلویزیون خصوصی افغانستان نیز به نمایش گذاشته می شود.

صدای امریکا، مانند سال گذشته رقابت های سال روان "شش دوش" را حمایت مالی کرده و مبلغ ۸۰ هزار دالر امریکایی به بورد کرکت افغانستان پرداخت کرده است.

XS
SM
MD
LG