لینک های دسترسی

Breaking News

هکرهای روسی بیش از ۱۵۰ نهاد را در امریکا و سراسر جهان هدف قرار دادند


شرکت مایکروسافت می‌گوید که جاسوسان سایبری روسی تحت حمایت دولت، ادارات دولتی ایالات متحده و سایر کشورها را از طریق ایمل‌های بازاریابی ادارۀ ایالات متحده برای انکشاف بین‌المللی (USAID) جهت سرقت اطلاعات، هک کرده اند.

تام برت، معاون شرکت مایکروسافت ناوقت روز پنجشنبه ۲۷می (ششم جوزا) گفت که این هکر ها حدود ۳۰۰۰ حساب ایمیل مربوط به بیش از ۱۵۰ نهاد را هدف قرار داده که حداقل یک چهارم آنها مصروف کارهای توسعه‌ای بین المللی، کمک‌های بشردوستانه و حقوق بشری استند.

شرکت مایکروسافت نگفته است که چه بخشی از این تلاش‌ها به موفقیت انجامیده است.

اما شرکت امنیت سایبری وولکستی، که این کمپاین را نیز ردیابی می کند گفته است که میزان نسبتاً پایین شناسایی ایمیل های هک شده نشان می دهد که مهاجمان "احتمالاً در اهداف شان موفقیت کسب کرده اند."

آقای برت گفت که به نظر می رسد این کارزار ادامه تلاش های متعدد هکرهای روسی برای "هدف قرار دادن نهادهای دولتی دخیل در سیاست خارجی بوده که بخشی از تلاش های [روسیه برای ] جمع آوری اطلاعات" ‌می‌باشد. او افزود که حد اقل ۲۴ کشور هدف این حملات سایبری قرار گرفته اند.

مایکروسافت گفته است که این تلاش هم ادامهٔ کمپاین سولر ویندوز است .

در کمپاین سولر ویندوز، هکر ها با استفاده از سیستم این شرکت فناوری، ده‌ها شرکت خصوصی و حداقل نه ادارهٔ دولتی ایالات متحده را هک کرده و در طول سال ۲۰۲۰ فعالیت آن به گونهٔ پنهانی در جریان بود تا اینکه در ماه دسمبر توسط شرکت امنیت سایبری "فایر آی" شناسایی شد.

XS
SM
MD
LG