لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری ها بین پولیس و رأی دهندگان در کتلونیای اسپانیا


حکومت اسپانیا خواستار فسخ همه پرسی استقلال در ایالت کتلونیای آن کشور شده و رایگیری در این روند را مسخره خواند. انریک میلو، نمایندۀ مادرید در کتالونیا هشدار داد که رهبری کتلونیا مسؤول هر آنچه است که تا حال اتفاق افتاده و در آینده رخ خواهد داد. پولیس با رایدهندگان درگیر شده و ساحه حالت خشونت باری به خود گرفته است.

انریک میلو، نمایندۀ عالیرتبه مادرید در ناحیه شمال شرقی اسپانیا، امروز یکشنبه گفت با راه اندازی همه پرسی در کتلونیا، قانون اساسی نادیده گرفته شد. میلو این اظهارات را در حالی بیان داشت که روند همه پرسی روی استقلال کتلونیا آغاز گردید - اقدامی که منع قرار داده شده بود.

در عین زمان پولیس ضد شورش اسپانیا با استفاده از نیرو و قوت، چند صد نفری را که می خواستند در روند همه پرسی رای هند، از مرکز رای دهی در مکتب استیلای بارسلونا دور ساخت. در برخی ساحات، کارمندان اطفائیه به طرفداری از رأی دهندگان اعتراض کننده برخاستند و سعی کردند جلو تهاجم پولیس بر اعتراض کنندگان را بگیرند.

محکمه اسپانیا هدایت داد که رای دهی به حالت تعلیق درآید. اما –کارلس پگدیموند - رهبر جدایی طلبان منطقه یی تعهد کرده است که رای دهی در هر صورت انجام یابد و قول داده است که استقلال کتلونیا را با برنده شدن رای مثبت، اعلان نماید و از بیشتر از پنج ملیون تن از واجدان شرایط رای دهی خواست تا رای دهند.

قرار بود پگدیمونت در یک مرکز رای دهی در کتلونیا رای دهد، اما پولیس روز یکشنبه درب ورودی مرکز رای دهی را شکست و مانع این روند شد. پگدیمونت بعدا در ایالت گیرونا رای داد.

برخورد ها بین پولیس و رای دهندگان در خارج مرکز رای دهی سنت جولیا دی رامیس، نزدیک شهر کتلان گیرونا صورت گرفت.

صبح روز یکشنبه جوردی تورول سخنگوی حکومت منطقه یی کتلونیا گفت هدف این است تا همه مردم قادر به رای دادن به کتلان باشد.

در جریان برخورد پولیس با رای دهندگان حدود چهل تن زخمی گردید. یکی از جمله زخمی شده گان که اسمش ذکر نشده، گفت می خواهد بصورت صلح آمیز رای دهد.

کتلونیا حدود پنج اعشاریه پنج ملیون نفوس واجد شرایط رای دهی دارد، و یک بر پنجم اقتصاد یک تریلیارد دالری اسپانیا را تشکیل می دهد.

XS
SM
MD
LG