لینک های دسترسی

Breaking News

سواستفادۀ جنسی کودکان در اسپانیا چهارچند افزایش یافته است – تحقیق


یافته‌های یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که شمار واقعات گزارش شدۀ سواستفادۀ جنسی کودکان در اسپانیا در یک دهۀ گذشته چهار برابر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش که روز سه شنبه ۲۳ فبروری (پنجم حوت) نشر شد، افزایش دسترسی به انترنت کودکان را بیشتر و بیشتر از ناحیۀ بهره‌گیری و سواستفادۀ جنسی آسیب‌پذیر کرده است.

بنیاد خیریۀ "کمک به کودکان و نوجوانان معروض با خطر" در اسپانیا گزارش داده است که سال گذشته ۱۰۹۳ مورد سواستفادۀ جنسی کودکان و نابالغان در اسپانیا ثبت شده است، حالانکه در سال ۲۰۰۸ میلادی ۲۷۳ مورد ثبت شده بود.

آمار جدید بر اساس تحلیل و تجزیۀ تماس‌های تلیفونی و پیام‌های انترنتی است که از طریق خطوط تماس به اطلاع مسوولان بنیاد کمک به کودکان و نوجوانان معروض به خطر رسیده است.

در گزارش آمده است که تنها ده درصد قربانیان سواستفادۀ جنسی کودکان به پولیس شکایت کرده اند.

همچنین، یافته‌های این گزارش نشان داده است که ۸۰ درصد قربانیان سواستفادۀ جنسی کودکان دختران، به ویژه دختران نوجوان بوده اند.در این گزارش آمده است که اکثر پسرانی که قربانی سواستفادۀ جنسی شده اند، زیر سن ۱۲ سال بوده اند.

اکثر موارد سواستفاده شامل لمس کردن نامناسب بوده است، اما کم از کم ده درصد قربانیان از واقعات جدی به شمول تجاوز جنسی توام با خشونت شکایت کرده اند.

سونسولیس بارتولومی، مسوول حقوقی بنیاد کمک به کودکان و نوجوانان معروض به خطر روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری با اشاره به افزایش تصاویر و ویدیوهای برهنه در انترنت گفت: "تکنالوژی‌های جدید، دروازۀ اشکال جدید تخلفات را گشوده است."

بنجامین بالستیروس، رییس برنامه‌های بنیاد کمک به کودکان و نوجوانان معروض به خطر گفت که دسترسی سهل به تصاویر برهنه در انترنت مسوول افزایش "بسیار تکاندهندۀ" تجاوزات جنسی بر کودکان بوده است.

آقای بالستیروس گفت: "حس می‌کنیم که کاربرد کنترول ناشدۀ انترنت بدون نظارت والدین و تماشای ویدیوهای سکس با افزایش سواستفادۀ جنسی کودکان ربط دارد...دختران به گونۀ ویژه در فضای آنلاین مورد تهاجم قرار گرفته و تحقیر و خوار شده و با آنان بدرفتاری می‌شود."

XS
SM
MD
LG