لینک های دسترسی

Breaking News

میدان ورزشی در هرات به خانه معتادان مبدل شد


مبدل شدن یک میدان ورزشی هرات به خانه معتادان
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

شرح بیشتر را در این گزارش دنبال کنید.

یکی از میدان های ورزشی شهر هرات که در نزدیکی دفتر کار والی این ولایت موقعیت دارد، به محل بود و باش معتادان به مواد مخدر تبدیل شده است.

این چمن ورزشی در پارک ملکیار هرات و در مرکز شهر موقعیت دارد و تا دو سال قبل یکی از میدان های ورزشی پرطرفدار رشته فوتبال در ولایت هرات بود که روزانه ده ها ورزشکار و هوادارشان را میزبان بود.

این میدان ورزشی دو سال قبل به منظور بازسازی و ایجاد مکان عصری برای ورزشکاران، خاک برداری شد، اما تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

مسوولان ورزشی ولایت هرات می گویند که بی توجهی دولت در امر نظارت از روند بازسازی این چمن ورزشی باعث شده، تا این مکان به یک مخروبه مبدل شود و صدها ورزشکار از تمرینات شان محروم شده اما در عوض ده ها فرد معتاد روزانه در این مکان مواد مخدر استعمال نمایند.

ضیاء الحق ضیاء٬ سرپرست آمریت ورزشی هرات می گوید که از این رنج میبریم که اینجا معتادان جمع شدند و اگر این میدان درست شود تعداد زیادی از ورزشکاران می توانند از این میدان استفاده کنند که حالا همه بی سرنوشت استند.

معتادانی که در این زمین ورزشی بگونه آزادنه مواد مخدر استعمال می کنند نیز می گویند که نسبت به سایر اماکن، در این محوطه آرامش بیشتری دارند.

آنها می گویند به این دلیل که کسی مانع شان نمی شود معمولا در پارک ها و مکان های مرکزی شهر بود و باش دارند.

حفیظ الله معتاد به مواد مخدر می گیود که این مکان خلوت است و تردد شهروندان خصوصا زنان و بچه ها کمتر است و چون زمین خالی است و کسی نمیاید اینجا بشیند ما راحت استیم.

حکمت الله معتاد به مواد مخدر می گوید که این فکر را باید دولت کند که ما را جمع آوری کند و اگر دولت اقدام به این کار کند و کمپ ترک اعتیاد درست کند ما هم دیگر اینجا نمیاییم.

سخنگوی والی هرات نیز سهل انگاری ادارات مربوطه در قسمت ساخت این زمین ورزشی را پذیرفته اما می گوید در تلاشند تا مجدداً این میدان ورزشی را بازسازی نموده و در اختیار ورزشکاران قرار دهند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید که در راستای واگذاری اماکن ورزشی و اعمار برخی امکان در ساحات سبز در گذشته یک سلسله مشکلات وجود داشت که با پیگیری های جدی مقام ولایت این مشکلات برطرف شده و ما در حال حاضر به عنوان یک اولویت بخاطر حمایت از ورزشکاران تلاش می کنیم و تعهد داریم تا ساحات سبز و میادین ورزشی برایشان ایجاد کنیم.

نبود مکانی خاص برای جمع آوری معتادین در ولایت هرات باعث شده؛ تا صدها فرد معتاد به مواد مخدر شب و روز خود را در پارک های سطح شهر و کنار سرکها سپری کنند.

XS
SM
MD
LG