لینک های دسترسی

Breaking News

مسکو: ۶۳ نظامی روسیه در شرق اوکراین کشته شدند


عکس آرشیف، یکی از مراکز تجمع نظامیان روس برای سوق و اعزام به جنگ اوکراین
عکس آرشیف، یکی از مراکز تجمع نظامیان روس برای سوق و اعزام به جنگ اوکراین

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه دوم جنوری (۱۲ جدی) گزارش داده است که ۶۳ نظامی روس در حملۀ نظامیان اوکراینی در شرق اوکراین کشته شدند.

کیف بدون گرفتن مسوولیت این حمله گفته است که تلفات این رویداد که در شهر ماکیفکا در منطقۀ دونتسک زیر کنترول روسیه به وقوع پیوسته است، به مراتب بیشتر از آنچه است که مسکو گزارش داده است.

وزارت دفاع روسیه با نشر بیانیه‌ای گفته است: "در نتیجۀ اصابت چهار میزایل...بر یک مرکز موقتی تجمع، ۶۳ نظامی روسیه کشته شدند."

در این بیانیه آمده است که تمام مساعدت و حمایت لازمی برای بستگان و بازماندگان نظامیان کشته شده در این رویداد فراهم خواهد شد.

وزارت دفاع روسیه نگفته است که این حمله چه زمانی به وقوع پیوسته است، اما گمان می‌رود که نیروهای اوکراینی در نخستین روز سال نو میلادی، نظامیان روس را آماج قرار داده اند.

ایگور سترلکوف، رهبر پیشین نیروهای جدایی طلب طرفدار روسیه در اوکراین، گفته است که این حمله به تاریخ اول جنوری بر یک مرکز تجمع نظامیان روس به وقوع پیوسته و به گفتۀ او در اثر آن "صدها نظامی" کشته و زخمی شده اند.

تایید کشته شدن نظامیان روس با این آمار بلند، از سوی وزارت دفاع روسیه بسیار کم پیشینه است. منتقدان کرملین، مقام های روسیه را متهم می‌کنند که تلفات سربازان روس را در جنگ اوکراین کم اهمیت جلوه داده و آمار را کمتر از میزان اصلی تلفات نشر می‌کنند.

XS
SM
MD
LG