لینک های دسترسی

Breaking News

احتمال تجاوز جنسی و قتل دختر نه ساله؛ تظاهرات در هند ادامه دارد


اعتراضات ساکنان یک روستا در دهلی پایتخت هند برای چند روز پیهم ادامه دارد. معترضان مدعی اند که یک دختر نه سالۀ آن روستا در اوایل هفته جاری ابتدا مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و سپس به قتل رسیده است.

این قضیه یکبار دیگر خشم بسیاری را علیه جنایات وحشتناک جنسی در هند و همچنان رفتار با افراد سطح پایین جامعه برانگیخته است.

اینگیت پراتاپ سنگ، افسر پولیس هند می‌گوید که چهار مظنون در پیوند با این "جنایت" بازداشت شده اما تاکنون متهم نشده اند.

پولیس می‌گوید که این دختر روز یکشنبه برای آوردن آب به محل سوختادند اجساد درنزدیکی خانهٔ شان می رود، اما به گفتۀ پولیس، حدود ۳۰ دقیقه بعد کشیش این محل با مادر دخترک به تماس می‌شود و می‌گوید که دخترش را برق گرفته است.

آنان جسد این کودک را به مادرش نشان می‌د‌هند و بدون اینکه مسوولین را در جریان بگذارند، جسد را می‌سوزانند.

مادر این کودک مدعی است که در سرتاسر جسد دخترش کبودی‌ها دیده می‌شد. او می‌گوید که کشیش و سه کارمند دیگر این محل او را تهدید کردند و گفتند که با پولیس به تماس نشود.

آقای سینگ گفت که چون دخترک سوختانده شده معاینات طب عدلی نمی‌تواند مشخص کند که آیا دختر مورد تجاوز قرار گرفته است یا خیر، و یا هم اینکه چگونه کشته شده است.

اما مقام‌های پولیس گفته اند که کارشناسان طب عدلی سرگرم آزمایش لباس مقتول اند تا از آن آثار قاتل احتمالی چون دی ان ای و دیگر شواهد را به دست آرند. تجاوز و خشونت جنسی در هند پس از تجاوز و کشتن یک محصل در داخل یک سرویس در سال ۲۰۱۲ در هلی نو مورد توجه قرار گرفته است.

آن حمله اعتراضات گسترده‌ای را در هند برانگیخت و قانونگذاران را مجبور ساخت تا محکمۀ ویژه را برای رسیدگی به قضایای تجاوز جنسی ایجاد کنند. حکومت هند همچنین مجازات را نیز برای متجاوزین تشدید بخشید.

چهار مرد که متهم به این قضیه بودند در سال ۲۰۱۲ به دار آویخته شدند.

با این همه، چنین جنایاتی همچنان ادامه دارد و طبق معلومات دولت هند در هر ۱۵ دقیقه یک زن در هند مورد تجاوز قرار می گیرد.

سازمان های حقوق بشری می گویند زنانی که در پایین ترین سطح جامعه قرار دارند به ویژه در برابر خشونت جنسی و سایر حملات آسیب پذیر استند.

آنان می گویند که پولیس در تحقیقات درباره چنین جنایات ناکام است و بازماندگان و خانواده‌های قربانیان برای دسترسی به عدالت تلاش می کنند.

XS
SM
MD
LG