لینک های دسترسی

Breaking News

حملات مرگبار "اسرائیل" بر یک پایگاه هوایی سوریه


تصویر از حملات سال گذشتۀ امریکا بر یک پایگاه هوایی سوریه

سوریه و روسیه میگویند طیاره های جنگی اسرائیل با استفاده از فضای لبنان، صبح دوشنبه حملاتی را بر یک پایگاه هوایی در سوریه انجام داده اند. اسرائیل هنوز در مورد این حمله، تبصره ای نکرده است. گروه دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در برتانیه خبر داد که ۱۴ تن در این حمله کشته شده و در میان کشته شدگان، نظامیان ایرانی هم شامل اند. قرار گزارش وزارت دفاع سوریه، نیروهای دفاعی آن از جملۀ هفت راکت فیر شده توسط طیاره های اسرائیلی، پنج راکت را از بین بردند.

تلویزیون دولتی سوریه صبح امروز دوشنبه از حملات میزائیل بر یک پایگاه هوایی در ولایت حمص خبر داده گفت که منجر به تلفات تعدادی از مردم شده است.

سوریه نخست این حملات را کار امریکا خواند، اما وزارت دفاع ایالات متحده اتهامات مبنی بر حمله بر پایگاه هوایی در حمص را رد کرده، طی بیانیه ای گفت: "در حال حاضر وزارت دفاع حملات هوایی را در سوریه انجام نمی دهد. اما ما به نظارت خود از اوضاع و همچنان حمایت خود از تلاش های فعلی دیپلوماتیک ادامه می دهیم، تا کسانی مسوول و پاسخگو قرار داده شود که حمله سلاح کیمیایی را در سوریه انجام دادند."

گزارشها در مورد حمله هوایی بر پایگاه حمص بعد از آن نشر شد که رؤسای جمهور ایالات متحده و فرانسه متعهد شدند که در برابر حمله کیمیایی مظنون اخیر در شهرک دوما در نزدیک شهر دمشق عکس العمل مشترک نیرومند نشان خواهند داد. سوریه مکررا استفاده سلاح کیمیایی را در جنگ های داخلی آن کشور رد کرده است.

قرار است شورای امنیت ملل متحد امروز جلسه ای اضطراری را به درخواست نه کشور روی حمله کیمیایی روز قبل در شهر دوما تشکیل دهد. اتحادیه اروپا می گوید شواهد وجود دارد که بیاگر یک حمله دیگر سلاح کیمیایی حکومت سوریه می باشد.

XS
SM
MD
LG