لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان بر ولسوالی سنگین هلمند یورش بردند


مقام‌های محلی هلمند از کشته شدن ۱۳ تندرو طالب در این حمله خبر داده اند

جنگجویان طالب حملات شان را از ساعت ۲:۰۰ بامداد امروز بر مرکز ولسوالی سنگین ولایت هلمند آغاز کردند و درگیری میان این گروه و نیروهای امنیتی افغان تا اکنون جریان دارد.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، به صدای امریکا گفت، بر اساس معلومات اولیه، در این نبرد تا کنون ۱۳ جنگجوی طالب کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند. اما او در مورد شمار تلفات قوای امنیتی افغان، معلوماتی ارائه نکرد.

تورن جنرال ولی‌محمد احمدزی، قوماندان قول اردوی ۲۱۵ میوند، به صدای امریکا گفت، مخالفین مسلح با حفر تونل‌هایی از منازل مسکونی، بر کمربندهای امنیتی ولسوالی حمله کرده اند.

جنرال احمدزی گفت "مخالفین مسلح از منازل مردم تونل‌های زیرزمینی را به چند پوستۀ امنیتی کشیده بودند. با استفاده از این راه مواد انفجاری را جابه‌جا ساخته و حملات انفجاری دادند. نبرد هنوز جریان دارد، کشته و زخمی نیز وجود دارد. اما ارقام دقیق هنوز به دست نیست. نیروهای اضافی به محل رسیده اند و به زودی جنگ را مهار خواهند کرد".

سنگین در شمال لشکرگاه یکی از ولسوالی‌های ناامن است. ولسوالی موسی‌قلعه در همسایگی سنگین، از قبل در تصرف طالبان است و به شمول کجکی، ولسوالی غورک نیز در جوار این ولسوالی قرار دارد که از محلات مهم برای مخالفین مسلح و قاچاق مواد مخدر محسوب می‌شود.

قوماندان قول اردوی ۲۱۵ میوند گفت، مخالفین مسلح می‌خواهند که از ولسوالی‌ های شمالی هلمند و کندهار به سوی هلمند جنوبی بروند و راه رفت‌ و برگشت را برای شان باز کنند، اما نظامیان افغان جلو این کار را گرفته اند.

طالبان مسلح هنوز در این مورد چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG