لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن سی و سه طالب در شرق افغانستان


مقامات محلى افغان در ولايت ننگرهار مي گويند که پانزده طالب در عملیات نیرو های ویژۀ افغان در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار کشته شد.

به گفتۀ مقام ها این عملیات نیمه شب گذشته در منطقۀ تورمی آن ولسوالی آغاز شد و حوالی عصر امروز پایان یافت. اما گروه طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظری نکرده است.

احمدضيا عبدالزى، سخنگوى والى ننگرهار به راديو آشنا گفت که در این عملیات به نیرو های افغان و غیرنظامیان هیچ آسیبی نرسیده است. عبدالزی افزود که اجساد کشته شدگان در ميدان نبرد باقى مانده بود.

سخنگوى والى ننگرهار گفت که در نتيجه اين عمليات دو فابريکه تولید هيروين نيز از بين برده شده و ده ها ميل سلاح مخالفان مسلح دولت به دست پوليس افتاده است.

احمد ضیا عبدالزی در مورد هويت کشته شدگان معلومات نداد، اما علاوه کرد که تحقيقات برای شناسایی هویت جنگجویان کشته شده، آغاز گردیده است.

از سوی دیگر، سمونيار حضرت حسين مشرقيوال، سخنگوى قوماندانى امنيه ننگرهار شمار کشته شدگان مخالف را پانزده نفر خوانده افزود که ده شورشی دیگر زخمی شده است.

به گفتۀ سخنگوی قوماندانی امنیه ننگرهار، اسامى نور عالم يکى از فرماندهان برجسته طالبان در ننگرهار نیز در میان کشته شدگان است. مشرقیوال نیز گفت که تا هنوز هویت کشته شدگان و زخمی های این رویداد شناسایی نشده است.

روز گذشته نیز در اثر یک عملیات که گفته می شود حملۀ طیارۀ بی پیلوت ناتو در ولایت کنر بود، به شمول والى نام نهاد طالبان در ولايت کنر، هژده جنگجوی آن گروه کشته شد.

مقام های محلی در ننگرهار گفتند که در این عملیات که دو و نیم ساعت به درازا کشید، هشت حمله بر مواضع مخالفین در امتداد خط دیورند صورت گرفت که به گفتۀ مقامات در این رویداد نیز به غیرنظامیان هیچ آسیبی نرسیده است.
XS
SM
MD
LG