لینک های دسترسی

Breaking News

کندک پولیس سرحدی در فراه به دست طالبان افتاد


مقام‌های اردوی ملی در ولایت فراه می‌گویند که یک کندک پولیس سرحدی شب گذشته در ولسوالی پشت کوه آن ولایت، پس از حمله گروهی طالبان و چند ساعت درگیری، به دست طالبان افتاده است.

نورالحق خالقی، سخنگوی لوای اردوی ملی در ولایت فراه، گفت که در این حمله شماری از سربازان پولیس سرحدی همراه با قوماندان این کندک کشته شده اما به دلیل قطع ارتباط با آنان، آمار دقیقی از تلفات در دست نیست.

آقای خالقی به صدای امریکا گفت که سه سرباز پولیس سرحدی موفق به فرار از این کندک امنیتی شده اند که یک نفر آنان زخمی است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان نیز در صفحه تویتر اش نوشته است که گروه طالبان در این حمله ۱۰ سرباز افغان را کشته و ۲۰ نفر دیگر آنان را اسیر گرفته اند.

سخنگوی گروه طالبان همچنان تایید کرده که مقادیر زیادی از تجهیزات و مهمات قوای افغان را به دست آورده و ده ها تانک و وسیله نظامی قوای افغان را از بین برده اند.

در همین حال، دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه، ادعا دارد که در این کندک، ۵۰ منسوب پولیس سرحدی توظیف بود که بیش از ۲۰ نفر آنان به شمول رئیس ارکان این کندک در حملۀ طالبان کشته و ۲۰ نفر دیگر شان اسر شده اند.

این عضو شورای ولایتی فراه می گوید " ضعف مقام های محلی در مدیریت جنگ سبب شده است تا بزرگترین کندک سربازان پولیس سرحدی در نوار مرز با ایران به دست گروه طالبان سقوط کند".

آقای قانع می گوید تا به حال قوای افغان برای بازپسگیری این کندک امنیتی قوای افغان حرکتی انجام نداده است.

تا کنون مسؤولان محلی ولایت فراه، در مورد این ادعا ها چیزی نگفته اند.

مقام های افغان در قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان نیز تنها وقوع رویداد را تایید کرده اما آماری از رقم تلفات قوای افغان و طالبان ارایه نمی‌کنند.

ولسوالی پشت کوه ولایت فراه در نوار مرزی با ایران و در همجواری با ولسوالی های "اناردره و شیب کوه" قرار دارد.

XS
SM
MD
LG