لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان: ادعای گروگان کانادایی حقیقت ندارد


جاشوا بویل و همسرش کایتلن کولمن در سال ۲۰۱۲ از افغانستان ربوده شدند
جاشوا بویل و همسرش کایتلن کولمن در سال ۲۰۱۲ از افغانستان ربوده شدند

گروه طالبان گفته است که ادعای جاشوا بویل، گروگان کانادایی که چند روز پیش در پاکستان از اسارت طالبان رها شد، حقیقت ندارد و هدف این ادعای "جعلی" بدنام ساختن طالبان است.

آقای بویل ادعا کرده است که افراد شبکۀ حقانی، گروه مرتبط با طالبان افغان، در هنگام اسارت بر همسرش، کایتلن کولمن، تجاوز جنسی کرده و دختر نوزاد وی را کشتند.

طالبان با نشر پیامی به رسانه‌ها گفته اند "یکبار که این زن ولادت می‌کرد، وضعیت بسیار خراب بود و داکتر به آسانی قابل دسترس نبود و به همین دلیل کودک به گونۀ طبیعی نقصان شد."

خبرنامۀ طالبان حاکی است که جاشوا و همسرش، کایتلن کولمن، در زمان اسارت یکجا بودند و حتا چند دقیقه هم از یکدگیر جدا ساخته نشده اند. به گفتۀ طالبان اگر آن گروه قصد از بین بردن کودکان این زوج را می‌داشت، اکنون از سه کودک آنان یکی هم زنده نمی‌بود.

اردوی پاکستان روز پنج شنبه اعلام کرد که بر اساس اطلاعات ادارات استخباراتی ایالات متحده، نظامیان و کارمندان استخبارات پاکستان، این پنج نفر را از چنگ تندروان شبکۀ حقانی در کرم ایجنسی پاکستان رها کردند.

دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا، از این اقدام نظامیان پاکستانی ستایش کرده و از این رویداد به عنوان "برهۀ مثبت در روابط میان واشنگتن و اسلام آباد" یاد کرد.

در یک انکشاف مرتبط، مقام‌های پاکستانی گفته اند که چهار سرباز آن کشور که در عملیات رهایی مرد کانادایی، همسر امریکایی و سه فرزند آنان شامل بودند، در اثر انفجار ماین کنار جاده کشته شدند.

نظامیان پاکستانی گفته اند که در این انفجار چند سرباز دیگر پاکستانی زخم برداشته اند. مسوولیت این رویداد را طالبان به دوش گرفته اند.

XS
SM
MD
LG