لینک های دسترسی

Breaking News

توزیع پاسپورت در کابل متوقف شد


ریاست عمومی پاسپورت وزارت داخلۀ حکومت طالبان گفته است که به دلیل مشکلات تخنیکی، توزیع پاسپورت در کابل سر از سه شنبه ۱۶ نومبر (۲۵ عقرب) برای مدت نامعلوم متوقف شده است.

علم گل حقانی، سرپرست ریاست پاسپورت شام دوشنبه ۱۵ نومبر (۲۴ عقرب) در یک پیام ویدیویی که در صفحۀ فیسبوک آن اداره نشر شد، گفته است که برخی وسایل این ریاست از کار افتاده است.

آقای حقانی به گونۀ مثال گفت: "مثلاً امروز حوالی چاشت ماشین‌های بایومتریک ما از کار ماند. اگر این ماشین از کار بماند، اسناد و معلوماتی که در آن ذخیره شده است نیز پاک می‌شود."

او گفت که تا زمان افزایش شمار کارمندان این اداره و ترمیم ماشین‌های بایومتریک و دیگر وسایل، کار ریاست پاسپورت برای مدتی متوقف می‌شود، اما مشخص نکرد که توزیع پاسپورت به کدام تاریخ از سر گرفته خواهد شد.

بر اساس معلومات ریاست عمومی پاسپورت، شمار مراجعین این اداره روزانه بین ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار نفر می‌رسد، حالانکه به گفتۀ آقای حقانی ظرفیت اعظمی توزیع پاسپورت در این ریاست تا ۳۰۰۰ پاسپورت در روز است.

علم گل حقانی گفت که به زودی وسایل جدید برای ریاست عمومی پاسپورت در کابل فراهم شده و به مراجعین بیشتری پاسپورت توزیع خواهد شد.

این مقام طالبان گفت که روند توزیع پاسپورت تنها در کابل متوقف شده است و در ولایات کار توزیع پاسپورت ادامه دارد.

ریاست پاسپورت روز شنبه ۱۳ نومبر (۲۲ عقرب) اعلام کرد که روند توزیع پاسپورت در ولایات ننگرهار، قندهار، هرات، بلخ، کندز، خوست و پکتیا شروع شده است.

در حال حاضر، طالبان تنها به افرادی در کابل پاسپورت توزیع می‌کنند که پیش از مسلط شدن این گروه بر افغانستان، به گونۀ آنلاین ثبت نام کرده بودند. طالبان همچنین تنها به بیمارانی که امکان تداوی شان در افغانستان موجود نیست، پاسپورت می‌دهند.

XS
SM
MD
LG