لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس به دلیل مداخلت در انتخابات برکنار شد


منسوبین برکنار شده "رتبه پایین" بودند
منسوبین برکنار شده "رتبه پایین" بودند
ده منسوب پولیس ملی افغانستان به دلیل مداخلت در امور انتخابات و استفاده از امکانات دولتی از وظایف شان برکنار گردید.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله به روز یکشنبه با اعلان این خبر گفت افراد برکنار شده "پایین رتبه" بودند. آقای صدیقی هویت منسوبین برکنار شده را مشخص نکرد اما گفت که آنها "بطور مستقیم و غیر مستقیم" در پیکارهای انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری سهم گرفته بودند.

روز گذشته کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان یک تصویر عبدالرب رسول سیاف، نامزد انتخابات ریاست جمهوری را به خبرنگاران نشان داد که در یک موتر پولیس انتقال داده می شد. مقام های کمیسیون شکایات انتخاباتی گفتند به آقای سیاف توصیه نموده اند که جلو تکرار همچو موارد را بگیرد.

این نخستین باری است که منسوبین پولیس بنابر مداخلت در امور انتخابات از وظایف شان برکنار می شود. نامزدان ریاست جمهوری تا حال به این اقدام وزارت داخله، واکنشی نشان نداده اند.

گشایش مراکز رای دهی

از سوی دیگر وزارت داخله از باز شدن ۲۴ مرکز دیگر رای دهی در کاپیسا، بدخشان، غور و دیگر ولایات خبرداده است.

سخنگوی وزارت داخله گفت که نیروهای پولیس ملی دریک هفته گذشته بیشتر از ۹۰ عملیات تصفیوی را در نقاط مختلف کشور برای تامین امنیت مراکز رای دهی انجام داده اند.

مقام های افغان می گویند که در حال حاضر ۳۹۰ مرکز رای دهی در ۱۳ ولایت کشور، بدلیل مشکلات امنیتی، مسدود است.

سخنگوی وزارت داخله همچنان گفت که ولسوالی های ناوه در ولایت غزنی، ولسوالی بغران در ولایت هلمند و ولسوالی خاک افغان در ولایت ارزگان در تصرف مخالفین مسلح دولت است.
XS
SM
MD
LG