لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتحاری طالبان بر کاروان نظامیان خارجی در پروان


عکس (آرشیف)
عکس (آرشیف)

مقام‌های امنیتی ولایت پروان می‌گویند که شب گذشته یک کاروان نیروهای خارجی در نزدیکی پایگاه بگرام مورد حمله انتحاری قرار گرفته است.

این رویداد حوالی ساعت ۱۱:۰۵ دقیقه شنبه شب در منطقه صیاد ولسوالی بگرام اتقاق افتاده که به گفته مقام‌های امنیتی ولایت پروان، حمله کننده انتحاری مواد همراه‌ خود را در میان کاروان گشت‌زنی نیروهای خارجی منفجر کرده است.

الوزی احمدی، فرمانده مرکز هماهنگی ولایت پروان روز شنبه ۲۴ اگست (دوم سنبله) به صدای امریکا گفت که آنان از تلفات نیروهای حمایت قاطع در این رویداد اطلاعی ندارد؛ اما به گفتۀ وی دو غیرنظامی در این رویداد زخمی شده و وضعیت صحی شان رو به بهبود است.

این مقام امنیتی ولایت پروان همچنان افزود که در این حملۀ چهار دوکان در بازار ولسوالی صیاد آتش گرفته و نیز شماری از دوکان‌های دیگر در اثر شدت انفجار تخریب شده اند.

مسوولیت این حمله را گروه طالبان به عهده گرفته و گفته اند که در این رویداد دو تانک نیروهای خارجی از بین رفته و تلفاتی به این نیروها وارد شده است.

ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان تا اکنون در این بارۀ به گونۀ رسمی چیزی نگفته اما یک مقام امریکایی در افغانستان ادعای طالبان مبنی بر وارد شدن تلفات بر نیروهای خارجی در پروان را رد کرده است.

روز چهارشنبه هفته گذشته، ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرد که دو نظامی امریکایی در افغانستان کشته شده است.

حملات بر نیروهای خارجی در حالی توسط طالبان در روزهای گذشته انجام می‌شود که نهمین دور گفتگوها میان نمایندگان امریکا و طالبان برای رسیدن به یک توافق نهایی در قطر جریان دارد.

XS
SM
MD
LG