لینک های دسترسی

Breaking News

نخستین رقابت گروهی تیم ملی فوتبال افغانستان برای راه یابی به جام آسیا


ملی پوشان افغان روز سه شنبه هنگام آخرین جلسه تمرینی خود را قبل از مصاف با هانگ‌کانگ در شهر کلکته ای هند
ملی پوشان افغان روز سه شنبه هنگام آخرین جلسه تمرینی خود را قبل از مصاف با هانگ‌کانگ در شهر کلکته ای هند

تیم ملی فوتبال افغانستان، برای راهیابی به جام ملت های آسیا، قرار است روز چهارشنبه هشتم ماه جون (۱۸ جوزا)، نخستین رقابت مقدماتی خود را با تیم هانک کانگ انجام دهد.

ملی پوشان افغان که روز سه شنبه آخرین جلسه تمرینی خود را قبل از مصاف با هانگ‌کانگ در شهر کلکته ای هند انجام دادند، روز چهارشنبه ساعت (۴ عصر) به وقت کابل، نخستین دیدارشان را در گروه D راه یابی به جام ملت های آسیا انجام می دهند.

انوش دستگیر، مربی تیم ملی فوتبال افغانستان در یک کنفرانس خبری گفت که این تیم "آمده است تا در صدر گروه قرار گیرد و با توجه به وضعیت کنونی در افغانستان و نبود لیگ معتبر، نمی توانیم بازیکنان را از داخل افغانستان در تیم بگنجانیم."

به گفتۀ آقای دستگیر، ترکیب ملی پوشان این تیم، افغان های ساکن در ایالات متحده، آسترالیا و چهارده بازیکن از اروپا می باشند.

افغانستان در گذشته نیز با تیم های هند و کمبودیا رقابت های داشته، اما رویارویی با هانگ کانگ، تجربۀ جدید است و انتظار می رود افغانستان در رقابت روز چهارشنبه آزمون دشواری را مواجه باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان همچنین گفت که تیم ملی هند در دو دیدار گذشته که در رقابت های جام جنوب آسیا بود "خوش چانس" شد و اینبار به گفتۀ آقای دستگیر، تیم ملی فوتبال افغانستان "برای انتقام گیری" آمده است.

مبصرین و کارشناسان فوتبال افغانستان به این باور اند که با توجه به فراز و نشیب های که فدراسیون فوتبال افغانستان و تیم ملی این کشور با آن مواجه بوده است، پس از سقوط نظام جمهوریت، فدراسیون فوتبال افغانستان توانسته به نحوی این تیم را زنده نگهدارد.

حضور در این رقابت ها، به گفتۀ فیض بهگمان، مربی تیم فوتبال افغان‌های ویرجینیا، "فرصت طلایی و بی‌پیشینه‌ای است تا این تیم بتواند برای نخستین بار در تاریخ به دور نهایی جام ملت‌های آسیا راه یابد. و با توجه به استعداد‌های شامل در این تیم و حمایت افغان‌های داخل و خارج افغانستان، انتظار کارکردگی بیشتر از بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان برده می شود."

افغانستان در گروه D با تیم های هانک گانگ، هند و کمبودیا هم بازی است و برای راه یابی به جام ملت های آسیا باید صدرنشین گروه خود باشد.

XS
SM
MD
LG