لینک های دسترسی

Breaking News

آمادگی تیم فوتبال نوجوانان افغانستان برای حضور در مسابقات 'مرکز آسیا'


تیم ملی فوتبال زیر سن ۱۶ سال افغانستان تمرینات خود را در دوشنبه پایتخت تاجیکستان آغاز کرده است.

فدراسیون فوتبال افغانستان از آمادگی تیم ملی فوتبال زیر سن ۱۶ سال این کشور برای اشتراک در رقابت‌های "کافا – مرکز آسیا" خبر داد.

این فدراسیون روز پنجشنبه ۱۲ می (۲۲ ثور) گفت که این تیم تمرینات خود را در ورزشگاه "مرکزی" شهر دوشنبه، مرکز تاجیکستان آغاز کرده است.

این فدراسیون گفته است که ملی پوشان افغانستان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی "مرکز آسیا" آمادگی کامل خود را گرفته اند و انتظار می‌رود که آنان در این رقابت‌ها بهتر بدرخشند.

بر اساس معلومات فدراسیون فوتبال افغانستان در مسابقات قهرمانی "کافا – مرکز آسیا" تیم ملی فوتبال زیر سن ۱۶ سال افغانستان، تاجیکستان، اوزبیکستان، قرغیزستان و ایران به رقابت خواهند پرداخت.

به گفتۀ این فدراسیون قرار است نخستین بازی تیم ملی فوتبال زیر سن ۱۶ سال افغانستان در برابر تیم ملی قرغیزستان شام روز جمعه آغاز شود.

این در حالی است که با مسلط شدن طالبان بر افغانستان ورزشکاران افغان با مشکلات زیادی مواجه شده و به دلیل محدودیت‌ها، کمتر در مسابقات بیرونی درخشش داشته اند.

پیش از این تیم ملی فوتسال افغانستان در رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا که در قرغیزستان برگزار شده بود، اشتراک کرد، اما با نتیجهٔ یک شکست، یک پیروزی و یک تساوی نتوانست به مسابقات جام ملت‌های آسیا راه یابد.

تیم ملی فوتسال افغانستان در آخرین بازی‌اش به تاریخ ۱۲ اپریل (۲۳ حمل) به مصاف تیم ملی فوتسال نیپال رفت و با نتیجۀ ۸-۱ توانست، تیم حریف را شکست دهد. ملی پوشان افغان در دو بازی دیگر، با تیم ملی فوتسال تاجیکستان تساوی کردند، اما در مقابل اوزبیکستان شکست خورده اند.

پیش از این مقام‌های فدراسیون فوتبال افغانستان گفته بودند که با تحولات اخیر سیاسی افغانستان محدودیت‌ها بر اعزام بازیکنان برای مسابقات بیرونی بیشتر شده، اما این فدراسیون با تلاش‌های زیاد توانسته است که زمینه را برای حضور ورزشکاران افغان در برخی از این مسابقات فراهم کند.

XS
SM
MD
LG