لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس بر منزل محمودخان اچکزی، نامزد ریاست جمهوری پاکستان یورش برد


حزب عوامی ملی پشتونخوا در پاکستان می‌گوید که پولیس به گونۀ غیرقانونی بر منزل رهبر این حزب و نامزد ریاست جمهوری پاکستان یورش برده است.

عبدالرحیم زیارتوال، یکی از اعضای برجسته حزب عوامی ملی پشتونخوای پاکستان، ناوقت یکشنبه سوم مارچ (۱۳ حوت) در نشست خبری در سکرتریت مرکزی این حزب واقع در شهر کویته آن کشور گفت که پولیس بدون حکم قاضی بر منزل محمود خان اچکزی یورش برده و یک محافظ وی را بازداشت کرده است.

این حزب گفته است که محمود خان اچکزی روز قبل در سخنرانی خود در جلسه شورای ملی، با اشاره به تقلب گسترده در انتخابات هشتم فبروری پاکستان و افراد دخیل در آن "حقایقی" را بیان کرد و از همین‌رو هدف قرار گرفته است.

زیارتوال افزود که به دلیل یورش غیرقانونی پولیس بر منزل اچکزی، ساعت ۳:۰۰ پس از چاشت دوشنبه اعتراضات و مظاهرات را راه‌اندازی خواهند کرد.

حزب عوامی ملی پشتونخوا تاکید کرده است که رهبری این حزب از چنین عملکرد حکومت هراسی ندارد.

در همین حال، یورش پولیس بر منزل محمودخان اچکزی واکنش‌هایی را برانگیخته است. در نشست روز دوشنبه مجلس شورای ملی پاکستان، بلاول بوتو، رهبر حزب مردم و عمر ایوب، نامزد حزب تحریک انصاف برای صدارت، یورش پولیس بر منزل اچکزی را محکوم کردند.

بلاول بوتو از شهباز شریف، صدر اعظم پاکستان و وزیر اعلای ایالت بلوچستان خواستار تحقیق این رویداد شد.

برخی از رهبران تحریک انصاف پاکستان در اسلام‌آباد و اچکزی در یک کنفرانس خبری مشترک این اقدام پولیس پاکستان را نکوهش کردند.

اگرچه حکومت کنونی ایالت بلوچستان هنوز در این مورد چیزی نگفته است، وزیر اطلاعات حکومت موقت گذشته در بیانیه‌ای گفته است که پولیس برای استرداد زمینی در مجاورت خانه اچکزی یورش برده است.

گروه

XS
SM
MD
LG