لینک های دسترسی

Breaking News

ادعای تلفات سنگین نظامیان افغان در یک 'حمله خودی' در هلمند


عکس ( آرشیف)
عکس ( آرشیف)

برخی مقام‌های امنیتی هلمند ادعا کرده اند که در نتیجهٔ یک حمله هوایی "اشتباهی" در این ولایت، ۱۳ پولیس کشته و نهُ تن دیگر زخمی شده اند.

این رویداد شب گذشته در ده کیلومتری شهر لشکرگاه و در منطقه خاورو از مربوطات ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند اتفاق افتاده است.

یک منبع امنیتی در هلمند که خواست نامش افشا نشود، روز جمعه (۲۷ ثور) به صدای امریکا گفت که این سربازان پس از آن به شکل اشتباهی مورد حمله هوایی نیروهای خارجی قرار گرفتند که برای کمک به نظامیان دیگر به این ولسوالی رفته بودند.

در میان قربانیان این رویداد، گران حبیب، فرمانده کندک شاهراه هلمند – کندهار نیز شامل است.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند به صدای امریکا گفت که شب گذشته جنگجویان طالبان در ولسوالی نهرالسراج این ولایت بر پوسته‌های نیروهای امنیتی حمله کرده و برای هدف قرار جنگجویان این گروه، عملیات‌های هوایی به کمک نیروهای افغان نیز صورت گرفته است.

آقای زواک افزود: "حوالی ساعت ۸ شب گذشته طالبان بر پوسته‌های پولیس حمله کرده و سپس کندک شاهراه به پشتیبانی آنان رفت و این نیروها نیز در کمین طالبان رو به رو شدند که هم درگیری صورت گرفته و هم حمله هوایی. معلوم نیست این نیروها در حمله هوایی جان باخته اند و یا در درگیری با طالبان."

در همین حال وزارت داخله افغانستان تایید می‌کند که حملات هوایی توسط نیروهای خارجی به پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند صورت گرفته است که در نتیجه آن تلفات زیادی بر گروه طالبان وارده شده است.

این وزارت در اعلامیه‌ای گفته است که در این جنگ، ۸ سرباز پولیس جان باخته و یازده تن دیگر زخمی شده اند.

در این اعلامیه همچنان آمده است که وزارت داخله بررسی‌ها را در مورد این که این تلفات چه گونهٔ به نظامیان افغان وارد شده آغاز کرده است.

XS
SM
MD
LG