لینک های دسترسی

Breaking News

گلوله‌باری افراد مسلح در هرات؛ سه منسوب اردو کشته و چهار زخمی


مقام‌ها در هرات می‌گویند که در نتیجۀ گلوله‌باری افراد مسلح ناشناس در این ولایت، سه منسوب اردوی ملی افغان کشته و چهار تن دیگر آنان زخمی شده اند.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس هرات روز چهارشنبه (اول دلو) گفت که این رویداد صبح امروز در منطقۀ "منارهای مرکز شهر هرات" به وقوع پیوسته است.

آقای ولی‌زاده افزود که مهاجمان پس از گلوله‌باری فرار کردند و تحقیقات در این باره آغاز شده است.

رفیق شیرزی، سخنگوی صحت عامه هرات به صدای امریکا گفت که تا اکنون جسد سه سرباز اردوی ملی و چهار زخمی از محل رویداد به شفاخانۀ مرکزی این ولایت منتقل شده است.

آقای شیرزی افزود که مجروحین این رویداد به شفاخانۀ قول اردوی ۲۰۷ ظفر انتقال داده شده اند. مقام‌های قول اردوی ۲۰۷ ظفر در هرات در این مورد تا اکنون ابراز نظر نکرده اند.

مسوولیت این رویداد را تا اکنون فرد و یا گروهی به عهده نگرفته است.

این در حالی است ناوقت دیروز یک انفجار در مقابل پوسته امنیتی "پل مالان" در ولسوالی انجیل هرات به‌ وقوع پیوست که در اثر آن، شش سرباز پولیس زخمی شدند.

مقام‌های محلی تا اکنون دربارۀ نوعیت این انفجار چیزی نگفته اند، اما گفته می‌شود که این رویداد در اثر انفجار موتر مملو از مواد منفجره بوده است.

ریاست صحت عامۀ ولایت هرات گفت که زخمی شدگان همه منسوبان پولیس اند و وضعیت صحی آنان "خوب" است.

این رویدادها در شهر هرات در حالی به‌ وقوع می‌پیوندند که قرار است در روزهای آینده ‌رییس جمهور محمد اشرف غنی به این ولایت سفر کند.

XS
SM
MD
LG