لینک های دسترسی

Breaking News

ادامۀ درگیری‌ نظامیان افغان و پاکستانی در کنر؛ 'سه زن کشته شدند'


عکس (آرشیف)
عکس (آرشیف)

مقام‌های محلی ولایت کنر افغانستان می‌گویند که درگیری‌ها میان نظامیان افغان و پاکستانی پس از چندین ساعت توقف، صبح امروز (دوشنبه) دوباره آغاز شده است.

عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر روز دوشنبه ۲۸ اکتوبر (۶ عقرب) به صدای امریکا گفت که در این درگیری‌، سه زن کشته شده و چهار نفر دیگر به شمول یک کودک در منطقه "دوکلام" ولسوالی ناری این ولایت زخمی شده اند.

آقای مصمم افزود که این افراد در اثر اصابت مرمی هاوان نظامیان پاکستانی بر یک منزل مسکونی کشته و زخمی شده اند.

او گفت : "درگیری از یک ساعت به این سو دوباره آغاز شده و جزییاتی در مورد این درگیری‌ها در دست نیست."

ملک شیرزمین، یک عضو شورای ولایتی کنر و از باشنده ولسوالی ناری این ولایت به صدای امریکا گفت که درگیری میان دو طرف حوالی ساعت نه صبح آغاز شده و به شدت ادامه دارد.

آقای شیرزمین افزود که نظامیان پاکستانی و افغان از سلاح‌های سنگین کار می‌گیرند و باشندگان این ولسوالی برای کمک به نیروهای امنیتی افغان به محل درگیری شتافته اند.

مقام‌های افغان گفته اند که این درگیری‌ها پس از آن حوالی ساعت ۳:۳۰ دقیقه روز یک‌شنبه میان نیروهای سرحدی دو کشور آغاز شد که نظامیان پاکستانی به ایجاد پوسته‌های امنیتی در نقطه صفری پرداخته اند.

قوماندانی قوای سرحدی در شرق افغانستان گفته است که برای کمک به نظامیان سرحدی افغان، نیروهای بیشتری به محل فرستاده است.

مقام‌های افغان تاکید کرده اند که صعب‌العبور بودن راه و عدم فعالیت شبکه‌های مخابراتی در منطقه دوکلام ولسوالی ناری، آنان را با مشکل رو به رو کرده و در حال حاضر از وضعیت جنگی در محل آگاهی بیشتر ندارند.

XS
SM
MD
LG