لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری نظامیان افغان و پاکستانی در کنر


مقام‌های افغان گفته اند که قوای سرحدی افغان و نظامیان پاکستانی در ساحات مرزی ولسوالی ناری ولایت کنر با هم درگیر شده اند.

عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر به صدای امریکا گفت که درگیری به دلیل "تحرکات غیرقانونی نیروهای پاکستانی بر نقطه صفری" آغاز شد.

آقای مصمم گفت که درگیری ساعت ۳:۳۰ عصر یکشنبه آغاز شد. او افزود که تا شام روز این درگیری شدید بود، اما پس از آن از شدت درگیری کاسته شد.

یک مقام افغان در ولایت کنر که نخواست نامش گرفته شود به صدای امریکا گفت که در اثر اثابت یک گلولۀ هاوان بر یک منزل مسکونی در ولسوالی ناری یک زن کشته و یک کودک زخمی شده است.

فرماندهی قوای سرحدی در شرق افغانستان نیز وقوع این درگیری را تایید کرده و گفته است که مردم محل نیز به هدف مقاومت در برابر نیروهای پاکستانی، در کنار سربازان افغان در خط مقدم جنگ شتافته اند.

نظامیان افغان و پاکستانی همواره در امتداد خط دیورند که پاکستان آن را مرز و افغانستان خط فرضی می‌پندارد، با هم درگیر می‌شوند. در بسا موارد تخطی پاکستان دلیل این درگیری‌ها خوانده شده است.


چندی پیش شورای امنیت ملی افغانستان از مسوولان نهاد‌های امنیتی آن کشور خواست که در برابر تخطی‌های سرحدی به ویژه با پاکستان "انعطاف نداشته و این موضوع را جدی" بگیرند.

XS
SM
MD
LG