لینک های دسترسی

Breaking News

حملات مسلحانه در امریکا پنج کشته برجا گذاشت


در دو حملهٔ مسلحانه در ایالت‌های تینیسی و پنسلوانیای امریکا پنج نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

در جریان گلوله‌باری صبح امروز، یک شنبه پنجم جون (۱۵ جوزا) در نزدیکی یک کلب شبانه در شهر چتانوگای ایالت تینیسی دو نفر کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند.

مقامات امنیتی گفته اند که دو نفر دیگر در زمان فرار از محل واقعه در حادثهٔ ترافیکی کشته شدند.

سلست مورفی، رییس پولیس چتانوگا، گفت که وضعیت صحی چندین تن از زخمی شدگان وخیم خوانده شده است.

پیش از این، پولیس شهر فلادلفیای ایالت پنسلوانیا از کشته شدن سه نفر و زخمی شدن ۱۱ نفر دیگر در اثر گلوله‌باری در یک جادهٔ مزدحم خبر داده بود.

پولیس گفته است که شب گذشته چهارم جون (۱۴ جوزا) در این جاده که به خاطر ازدحام و فعالیت‌های شبانه‌اش معروف است، چندین نفر دست به گلوله‌باری زدند که در نتیجهٔ آن دو مرد و یک زن کشته شدند.

یک مقام محلی گفت که در شب‌های اخیر هر هفته صدها نفر به جادهٔ جنوبی شهر فلادلفیا می‌آیند و از رستوران‌ها، کاباره‌ها و اماکن تاریخی آن دیدن می‌کنند.

مقامات محلی گفته اند که حد اقل یکی از حمله کنندگان پس از آن سلاح‌اش را به زمین گذاشته و پا به فرار گذاشت که از سوی یک افسر پولیس هدف قرار گرفت.

رسانه‌های محلی گزارش داده اند که تا اکنون هیچ کسی در خصوص این رویداد بازداشت نشده است.

پولیس گفته است که تحقیقات در خصوص این رویداد آغاز شده است و تا اکنون دو تفنگ نیمه اتومات و یک شاژور از محل واقعه به دست آمده است.

این در حالی است که در هفته‌‌های اخیر حملات مسلحانه در ایالات متحده افزایش یافته است و تا اکنون حملات در یک مکتب ایالت تکزاس، در یک کلیسا در کالیفورنیا، در یک خوراکه فروشی نیویارک و در یک شفاخانه در اوکلاهاما ده‌ها کشته برجا گذاشته است.

بر اساس آمار آرشیف خشونت مسلحانه از آغاز سال جاری تا امروز پنجم جون در ایالات متحده در رویدادهای مختلف مسلحانه، به شمول خودکشی با اسلحه، بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر جان باخته و بیش از ۱۵ هزار نفر دیگر زخمی شده اند.

اکثریت رای دهندگان امریکایی،‌ به شمول دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان، حمایت شان را از قوانین سختگیرانهٔ کنترول سلاح ابراز داشته اند، اما جمهوری‌خواهان کانگرس و شماری از دموکرات‌های میانه‌رو از سال‌ها به اینسو جلو تصویب همچو قوانین را گرفته اند.

در پی افزایش خشونت‌های مسلحانه در ایالات متحده، جو بایدن، رییس جمهور امریکا، از قانونگذاران کشورش خواست تا تسلیحات تهاجمی را منع کنند؛ دایرهٔ ارزیابی سوابق افرادی که سلاح خریداری می‌کنند را گسترش دهند و اقدامات معقول برای کنترول سلاح را روی دست گیرند.

قانونگذارن امریکایی که با موج حملات مسلحانه تلاش دارند اقداماتی را در بخش تحقیقات بیشتر در مورد سوابق افرادی که سلاح می‌خرند، در نظر بگیرند و قوانینی را تصویب کنند که بر اساس آن، مقامات امنیتی بتوانند سلاح افرادی را بگیرند که بیماری روانی دارند.

XS
SM
MD
LG