لینک های دسترسی

Breaking News

سه انفجار در کابل؛ دو نفر به شمول آمر حوزه پنجم پولیس کشته شدند


عکس: آرشیف

مقام‌های امنیتی افغان می‌گویند که در اثر وقوع سه انفجار در کابل که در مدت کمتر از یک ساعت به وقوع پیوست، دو نفر به شمول آمر حوزۀ پنجم امنیتی پولیس شهر کابل کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل روز چهارشنبه ۱۰ فبروری (۲۲ دلو) به خبرنگاران گفت که انفجار نخست حوالی ساعت ۸:۱۰ دقیقه صبح در منطقه "قلعه‌عبدالعلی" از مربوطات ولسوالی پغمان رخ داد.

آقای فرامرز گفت که هدف این انفجار یک واسطۀ نوع "رنجر" بوده که تلفاتی در پی ندارد.

انفجار دومی نیز موتر دیگری را در مربوطات حوزۀ دوم امنیتی شهر کابل هدف قرار داد که در آن، چهار تن زخمی شدند.

انفجار سومی در نزدیکی "چهاراهی برکی" به وقوع پیوست. هدف این انفجار واسطۀ نوع "لندکروزر" مربوط به محمدزی کوچی، آمر حوزۀ پنجم امنیتی پولیس شهر کابل بود.

در این انفجار آقای کوچی و یک محافظ‌ اش جان باخته و یک منسوب دیگر پولیس زخمی شده است.

امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری که مسوولیت تامین امنیت کابل را به عهده دارد در صفحۀ فیسبوک‌اش بار دیگر، طالبان را عامل این انفجارها دانسته و هشدار داده است که انتقام خون آقای کوچی را خواهد گرفت.

آقای صالح نگاشته است: "امروز یکی از برادرانم و همکارانم را طالبان تروریست شهید ساختند. محمدزی کوچی صاحب منصب سنگین - با وقار و پاک بود. آهسته آهسته بر وضعیت حوزه پنجم از دید اطلاعاتی مسلط شده بود. صد روز باهم کار کردیم. فراموش نمی‌کنم و انتقام خواهم گرفت. طالب و تروریست می‌داند که من چه می‌گویم."

وزارت داخلۀ افغانستان نیز با نشر اعلامیه‌ای از محمدزی کوچی به عنوان یک افسر قهرمان، مبارز و وطن‌دوست یاد کرده و گفته است که او در روزهای اخیر دستاوردهای زیادی برای سرکوب و بازداشت "تروریستان" داشت.

در اعلامیۀ این وزارت آمده است: "نیروهای امنیتی و کشفی به ‌ویژه در هفته‌های اخیر ده‌ها شبکه تروریستی مربوط به طالبان تروریست و ماین‌گذار را بازداشت کرده اند. دستور به کشتار مردم و‌ هدف قراردادن همکاران ما بخشی از اهداف سازمان یافته تروریستی است و این رویکرد ناشی از شکست تروریستان در میدان جنگ می‌باشد."

طالبان تا اکنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG