لینک های دسترسی

Breaking News

درگیری مسلحانه در کابل سه کشته و شش زخمی برجا گذاشت


عکس: آرشیف

مقام‌های طالبان می‌گویند که در اثر درگیری مسلحانه میان دو خانواده در شهر کابل، سه نفر، به شمول یک افسر پیشین وزارت داخلۀ افغانستان کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند.

سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخلۀ طالبان روز شنبه ۱۱ دسمبر (۲۰ قوس) گفت که این حادثه ناوقت روز گذشته در منطقه پکتیا کوت از مربوطات ناحیۀ نهم امنیتی کابل در پی خصومت‌های شخصی به وقوع پیوست.

بر اساس معلومات سخنگوی وزارت داخلۀ طالبان، نخست پسران شخصی به نام کجیرخان، سمونیار عبدالغفار هوتک، افسر پیشین وزارت داخله را کشتند و پس از آن، پسران این افسر پولیس پیشین، دو پسر کجیرخان را با ضرب گلوله کشته اند.

او همچنین گفت که در این درگیری مسلحانه، شش نفر، به شمول چهار مرد و دو زن زخمی شدند.

پیش از این برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی ادعا کردند که عبدالغفار هوتک، از سوی افراد طالبان در مربوطات حوزۀ نهم امنیتی شهر کابل به قتل رسیده است، اما وزارت داخلۀ طالبان دست داشتن در این حادثه را رد کرده است.

آقای خوستی این ادعا را شایعات خوانده و گفته است که جنگجویان این گروه به "عفو عمومی" در کابل و ولایات پابند باقی خواهند ماند.

این در حالی است که دیدبان حقوق‌بشر به تاریخ ۳۰ نومبر (نهم قوس) طالبان را به اعدام صحرایی و ناپدید کردن‌ اجباری بیش از ۱۰۰ تن از منسوبین نیروهای امنیتی و دفاعی و امنیت ملی پیشین افغانستان متهم کرده است.

دیدبان حقوق‌بشر گفت که این "اعدام‌های صحرایی" پس از خروج کامل قوای بین‌المللی به رهبری ایالات متحده صورت گرفته است.

پیش از آن، ملا یعقوب، سرپرست وزارت دفاع طالبان در یک پیام صوتی که ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان آن را در تویتر خود نشر کرده بود، خطاب به اعضای این گروه گفت که فرمان عفو رهبر طالبان عمومی است و به گفتۀ وی "هیچ کسی حق ندارد که این تعهد را زیر پا کرده و بر خلاف این فرمان انتقام شخصی بگیرد."

XS
SM
MD
LG