لینک های دسترسی

Breaking News

المپیک ۲۰۲۰ توکیو به تعویق می‌افتد


کمیتهٔ بین المللی المپیک روز یکشنبه ۲۲ مارچ ( سوم حمل) پس از یک جلسه اضطراری گفت که مباحثه روی سناریوهای مختلف از جمله به تعویق انداختن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو جدی‌تر شده است.

این کمیته همچنین گفته است که جلسات دیگری برای بحث مفصل روی تغییر تاریخ آغاز المپیک دایر خواهد شد.قرار بود المپیک ۲۰۲۰ به تاریخ ۲۴ جولای سال روان در شهر توکیو، پایتخت جاپان برگزار شود.

مسوولان کمیتهٔ المپیک به خبرگزاری رویترز گفته اند که لغو کردن این بازی‌ها هیچ مشکلی را حل نکرده و هیچ کسی را کمک نمی‌کند، از اینرو به گفتۀ این مقام‌ها لغو بازی‌های المپیک در اجندا شامل نمی‌باشد.

کمیتهٔ ملی المپیک با مخالف‌های فزاینده‌ای با برنامه فعلی این بازی‌ها روبروست، زیرا ورزشکاران، تیم‌ها و فدراسیون‌ها به دلیل همه گیر شدن کروناویروس خواستار تاخیر این بازی استند.

درحالی که شیوع کروناویروس باعث لغو و یا تعویق اکثریت رویدادهای ورزشی در سراسر جهان شده است. چاپان همواره روی برگزاری بازی های المپیک در وقت تعیین شدهٔ آن تاکید کرده است.

انجمن فوتبال اروپا (یوفا) نیز گفته است که به دلیل گسترش کروناویروس در جهان، برگزاری رقابت‌های فوتبال موسوم به جام ملت‌های اروپا به سال آیندۀ میلادی موکول می شود.

XS
SM
MD
LG