لینک های دسترسی

Breaking News

بحث امریکا و کوریای جنوبی در مورد کوریای شمالی 


انتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده و چنگ ایو یانگ، وزیر خارجهٔ کوریای جنوبی در مورد از سرگیری تعامل با کوریای شمالی، به شمول احتمال فراهم کردن کمک های بشردوستانه به این کشور، بحث کردند.

وزارت خارجه کوریای جنوبی با نشر خبرنامه ای گفته است که وزرای خارجه امریکا و کوریای جنوبی امروز ششم اگست (۱۴ اسد) در یک تماس تلیفونی روی ادامه تلاش های هماهنگ شده دیپلوماتیک به خاطر رسیدن به هدف عاری ساختن شبه جزیره کوریا از تسلیحات اتمی و برقراری صلح در این شبه جزیره، به توافق رسیدند.

واشنگتن و سیول هر دو خواستار پایان برنامه انکشاف سلاح اتمی کوریای شمالی اند اما در مورد رویکرد به این موضوع اختلاف نظر دارند.

کوریای جنوبی خواستار برقراری روابط اقتصادی با کوریای شمالی است در حالیکه ایالات متحده می گوید که کوریای شمالی باید نخست از انکشاف تسلیحات اتمی دست بکشد.

در همین حال، یک قانونگذار کوریای جنوبی گفته است که کوریای شمالی به خاطر از سرگیری مذاکرات با ایالات متحده، خواستار رفع برخی از تحریم های بین المللی شده است.

کوریای شمالی می‌خواهد تا تحریم‌های بین المللی بر این کشور رفع شود و نیروها و تسلیحات نظامی امریکا از جزیرۀ کوریا خارج گردد.

XS
SM
MD
LG