لینک های دسترسی

Breaking News

خامنه‌ای: حمایت امریکا از مردم ایران "دروغ" است


آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران امروز ۱۷ جنوری (۲۷ جدی) حمایت مقامات امریکایی از مردم ایران را "دروغ" عنوان کرد.

رهبر ایران گفت "چند صد" نفری که به قاسم سلیمانی اهانت می‌کنند" نمایندگی از مردم ایران کرده نمی‌توانند."

او مقام های امریکایی را "دلقک و رذیل" عنوان کرد.

رهبر ایران گفت که "قدرت الهی" ایران را در مقابل امریکا کمک کرده است: "یک نیرویی، یک ملتی، این قدرت را دارد و این توان روحی را دارد که به یک قدرت متکبر و زورگوی عالم این گونه سیلی بزند، این نشان دهندۀ دست قدرت الهی است."

رهبر ایران، قاسم سلیمانی را موثرترین قوماندان جنگ علیه داعش را عنوان کرد. اما مقامات امریکایی می‌گویند که این فرمانده نیروقدس ایران ملیشه های نیابتی تهران را در شرق میانه رهبری می‌کرد.

پس از کشته شدن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در یک حمله هوایی امریکا، ایران تلاش کرد حمله انتقامجویانه را انجام دهد و "اشتباهاً" طیارۀ خطوط هوایی اوکراین را هدف قرار داد که در آن ۱۷۶ نفر جان باختند.

سرگی لاروف، وزیر خارجۀ روسیه امروز گفت که سقوط اشتباهی طیارۀ اوکراینی در حالی صورت گرفت که گزارش هایی مبنی بر حضور طیاره های جنگی پیشرفته امریکایی در ساحات مرزی ایران، نیروهای این کشور را "ترسانیده" بود.

آقای لاوروف گفت: " حد اقل شش طیاره جنگی اف-۳۵ امریکایی در ساحات مرزی ایران در آن زمان موجود بود. این معلومات تا حال تایید نشده است اما می‌خواهم اضطراب نهفته در همچو مواقع را برجسته سازم."

پس از آن که مقامات ایرانی پذیرفتند که طیاره مسافربری اوکراینی را اشتباهاً سقوط داده اند، تظاهرات ضد دولتی در ایران برپا شد.

مقامات امریکایی به شمول دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده حمایت شان را از مردم ایران ابراز کردند اما علی خامنه‌ای امروز این حمایت را "دروغ" عنوان کرد.

مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده در صفحۀ تویتر اش نوشته است که رژیم ایران با گذشت هر روز مشروعیت خویش را از دست می‌دهد.

او نوشته است: "آیت الله باید به مردم خود گوش دهد، جهان می شنود."

پس از حمله راکتی ایران بر پایگاه‌های عراقی که نیروهای امریکایی در آن مستقر اند، واشنگتن تعزیرات جدیدی را بر هشت مقام نزدیک به علی خامنه‌ای و ۱۷ شرکت ایرانی وضع کرد.

XS
SM
MD
LG