لینک های دسترسی

Breaking News

دو فرمانده ارشد طالبان در فاریاب کشته شدند


مقام‌های امنیتی ولایت فاریاب در شمال افغانستان می‌گویند که در یک درگیری میان نظامیان افغان و طالبان در ولسوالی دولت آباد این ولایت، دو فرمانده ارشد این گروه کشته شدند.

این مقام ها گفته اند که در این درگیری‌ها چهار جنگ‌جوی طالب کشته شده و سه تن دیگر آنان نیز زخمی شده اند.

کریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب روز یک‌شنبه (۱۲حوت) به صدای امریکا گفت که طالبان دیشب بر پوسته‌های نظامیان افغان در ولسوالی دولت آباد این ولایت حمله کرده که در نتیجه، ملا جندالله و قاری جانان از فرماندهان ارشد طالبان کشته شده اند.

او گفت: " ساعت شش شام روز گذشته طالبان بالای پوسته های امنیتی واقع در مرکز ولسولی دولت آباد این ولایت حمله کرده که مقاومت نیروهای امنیتی و دفاعی به عقب زده شد، و در نتیجه شش طالب مسلح مشمول دو سرگروپ شان کشته شدند".

در همین حال، حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در زون شمال به صدای امریکا گفت که نظامیان افغان در این درگیری‌ها، تلفات زیادی به طالبان در ولسوالی دولت آباد فاریاب وارد کرده اند.

هنوز گروه طالبان در این باره چیزی نگفته اند.

هرچند مقام‌های امنیتی از دفع حملات طالبان بر این ولسوالی سخن زده اند؛ اما باشندگان ولسوالی دولت آباد فاریاب می‌گویند که طالبان در بخش‌های این ولایت حضور فعال دارند و هرازگاهی به بررسی خانه‌ها و بازجویی مردم میپردازند.

ولسوالی دولت آباد فاریاب در مسیر شاهراه فاریاب-جوزجان قرار دارد و به گفته شورای ولایتی فاریاب بسیاری ساحات این ولسوالی زیر حاکمیت طالبان قرار دارد.

XS
SM
MD
LG