لینک های دسترسی

Breaking News

اظهارات جدید ترمپ و احتمال تسریع روند استیضاح


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امروز گفت که علاوه بر اوکراین، از چین نیز تقاضا کرده بود تا در مورد جو بایدن، یکی از رقبای انتخاباتی اش و پسر او تحقیق کند.

او امروز سوم اکتوبر (۱۱ میزان) به خبرنگاران گفت: "چین نیز باید در مورد جو بایدن و پسرش تحقیق کند، زیرا آنچه که در بیجنگ اتفاق افتاد، مانند اوکراین اتفاق بد است."

آقای ترمپ و وکیل اش، جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری را به سوءاستفاده از قدرت برای تقویت تجارت پسرش در اوکراین و چین متهم کرده، اما تا حال شواهد و مدارکی ارایه نکرده است.

کمیته استخبارات مجلس نمایندگان ایالات متحده گفته که اظهارات جدید آقای ترمپ، تحقیقات پیرامون استیضاح او را بیش از پیش لازمی می‌سازد.

آدم شف، ریس کمیته استخبارات مجلس نمایندگان در صفحۀ تویترش نوشته است: "رییس جمهور نمی‌تواند از قدرت دفترش استفاده کرده و رهبران خارجی را برای انجام تحقیقات در مورد مخالفین سیاسی اش تحت فشار قرار دهد. بیهوده گویی امروز صبح او، الزام کار را تقویت می‌بخشد."

مجلس نمایندگان بر رییس جمهور ترمپ اتهام وارد کرده است که به تاریخ ۲۵ جولای در یک تماس تیلیفونی از رییس جمهور اوکراین خواسته بود تا در مورد جو بایدن، نامزد پیشتاز حزب دموکرات برای ریاست جمهوری و پسرش تحقیقات کند.

مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحده پذیرفت که او در خط تیلیفون قرار داشت و مکامله تیلیفونی دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده با ولادیمیر زلنسکی را شنیده است. اما در این مورد جزییات ارایه نکرده است.

پیش از این، رییس جمهور ترمپ در جریان انتخابات پیشین ریاست جمهوری به گونه غیرمستقیم از روسیه خواسته بود تا در مورد هلری کنلتن تحقیق کند.

XS
SM
MD
LG