لینک های دسترسی

Breaking News

چرا ترمپ از یک رستوران کوچک شکایت دارد؟


شام جمعه (۲۲ جون) سارا هکبی سندرز و شماری از دوستانش برای صرف غذای شب وارد رستورانی در شهر لگزینگتون ایالت ویرجینیا می‌شوند، اما اندکی بعد مالک رستوران از خانم سندرز و همراهانش می‌خواهد که رستوران را ترک گویند.

اما دلیل عدم پذیرایی از این مهمانان مسایل امنیتی نبود، بلکه شماری از کارمندان این رستوران به خاطر اینکه خانم سندرز سخنگوی دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا است، از خدمتگذاری به وی امتناع ورزیده بودند.

ظاهراً این کار سبب رنجش خانم سندرز شد، چونکه وی به شرح این ماجرا در تویتر شخصی خود پرداخته و آن را همگانی ساخت.

خانم هکبی در تویتر نوشت "شب گذشته مالک رد هن در لگزینگتون ویرجینیا از من خواست تا آنجا را ترک گویم، زیرا من با رئیس جمهوری ایالات متحده کار می‌کنم و من نیز محترمانه آنجا را ترک کردم. رویۀ وی بیشتر نمایانگر شخصیت خودش بود تا اینکه به من مربوط باشد. همیشه کوشش نهایی می کنم تا با مردم، به شمول کسانیکه با آنان مخالفم، محترمانه برخورد داشته باشم و به اینکار ادامه خواهم داد".

اما ماجرا در اینجا محدود نماند و رئیس جمهور ترمپ نیز به انتقاد از این رستوران پرداخته و در یک پیام تویتر این رستوران را "کثیف" خواند.

آقای ترمپ در تویتر نوشته است "رستوران رد هن به جای امتناع از خدمتگذاری به انسان خوبی چون سارا هکبی سندرز باید به نظافت سایه بان‌ها، دروازه ها و کلکین های کثیف خود که به شدت به رنگمالی نیاز دارد، تمرکز کند. همیشه قاعدۀ من این بوده است که اگر بیرون یک رستوان کثیف باشد، درون آن نیز کثیف است!"

با اینحال، ستیفانی ویلکنسن، مالک رستوران رد هن می‌گوید که بیشتر از اندیشدن به مفاد، به برخی اصول و مسایل اخلاقی متعهد است. او به روزنامۀ واشنگتن پست گفته است که در تلاش کامیابی تجارت خود است اما به گفتۀ وی در برابر ادارۀ "غیر انسانی و غیر اخلاقی" باید ایستاد.

خانم ستیفانی گفت "من به سندرز وضاحت دادم که رستوران برخی معیاراتی دارد که باید حفظ شود، چون صداقت، ترحم و همکاری".

رستوران رد هن در قرن ۱۹ میلادی در یکی از ساحات تفریحی و سرسبز ویرجینیا به فعالیت آغاز کرده است.

پیش از این نیز ستیفن میلر، مشاور ارشد دونالد ترمپ، در امور پالیسی، پس از آن از یک رستوران مکسیکویی بیرون شد که یک مشتری خشمگین وی را "فاشیست"خطاب کرد.

رئیس جمهور ترمپ به خاطر سختگیری شدید به ورود مهاجرین به امریکا و شماری از مسایل دیگر زیر بار انتقاد شدید مخالفان سیاسی و مدنی خود قرار داشته دارد و برخی وی را شخص "متعصب" می پندارند.

XS
SM
MD
LG