لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ به چهار عضو کانگرس: از امریکا و اسراییل پوزش بخواهید


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده، بار دیگر چهار عضو مجلس نمایندگان امریکا به شمول دو نمایندۀ مسلمان را مورد حملۀ لفظی قرار داد.

آقای ترمپ صبح یکشنبه ۲۱ جولای (۳۰ سرطان) در یک پیام تویتر از این چهار عضو مجلس نمایندگان امریکا - الکساندریه اوکاسیو کورتز، الهان عمر، رشیده طلیب و ایانا پرسلی - خواست تا به خاطر "اظهارات نفرت انگیزشان" از امریکا و اسراییل پوزش بخواهند.

رییس جمهور ترمپ در این پیام نوشته است که به باور وی این چهار عضو مجلس نمایندگان قادر نیستند که ایالات متحدۀ امریکا را دوست داشته باشند.

اظهارات رییس جمهور ترمپ در حالی ابراز می‌شود که چند روز پیش، مجلس نمایندگان کانگرس امریکا با تصویب قطعنامه‌ای، اظهارات اخیر دونالد ترمپ را در مورد چهار عضو مجلس نمایندگان کانگرس "نژادپرستانه" توصیف کرد.

آقای ترمپ پیش از این نیز خطاب به گروه چهار نفری از زنان عضو مجلس نمایندگان که الهان عمر و رشیده طلیب، دو عضو مسلمان مجلس نیز شامل آن است، نوشت که به جای انتقاد از دولت امریکا "به کشورهای خود بروند و دولت‌های خود را اصلاح کنند."

رییس جمهور ترمپ در آخرین پیام خود نگاشته است که این چهار عضو مجلس نمایندگان امریکا، حزب دموکرات را از بین می برند، اما در عین حال، آنان را ضعیف و ناتوان خطاب کرده که به گفتۀ وی "آنان هیچگاهی قادر نخواهند شد که ملت عظیم ما را نابود کنند."

XS
SM
MD
LG