لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: در نبرد با کروناویروس پیروز می‌شویم


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده در یک پیام ویدیویی به مناسبت "عید پاک" مسیحیان از پیروزی در برابر همه‌گیری کروناویروس حرف زده است.

مراسم عید پاک که مصادف با یکشنبه ۱۲ اپریل است در اکثر کلیساهای جهان بدون حضور مردم برگزار شد که دلیل آن جلوگیری از گسترش کروناویروس بود.

آقای ترمپ در یک پیام کوتاه ویدیویی گفت: "نمی‌توانیم آن طور که دوست داریم آنجا (در کلیسا) در کنار یکدیگر بنشینیم، اما خیلی زود دوباره خواهیم توانست. ما به این جدایی مجبور شده‌ایم تا بتوانیم از شر این آفت رهایی یابیم. کشور ما را آفتی فرا گرفته است که [نظیر آن را] هیچ کس پیش از این ندیده بود".

آقای ترمپ در این پیام گفته است: "در این نبرد پیروز خواهیم شد. ما دوباره در کنار یکدیگر به کلیساها باز خواهیم گشت و جشن خواهیم گرفت، و خانواده‌هایمان دور هم جمع خواهند شد. موهبت‌های زیادی داریم که باید به خاطر آن‌ شکرگزار باشیم. عید پاک بر همه شما مبارک باد".

مراسم عید پاک مسیحیان در واتیکان نیز با حضور بسیار اندک مردم برگزار شد، حالانکه سال گذشته در این مراسم کم و بیش ۷۰ هزار نفر در این مراسم شرکت کرده بودند.

پاپ فرانسس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در پیامی به مناسبت عید پاک، از جهانیان خواست تا در مبارزه با کروناویروس و پیامدهای آن با هم متحدانه عمل کنند.

XS
SM
MD
LG