لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: 'شکست داعش' برای امریکا مفاد اقتصادی داشته است


رئیس جمهور ایالات متحده می گوید که شکست گروه داعش در سوریه و عراق و کاهش عملیات های نظامی امریکا در شرق میانه، از مصرف "میلیارد ها دالر امریکایی" جلوگیری کرده است.

دونالدترمپ، روز جمعه (۲۵ اکتوبر – سوم عقرب)، در چند پیام تویتر نگاشته است که استفاده از ابزار اقتصادی برای امریکا بهتر از متوسل شدن به نیروی نظامی است.

رئیس جمهور ترمپ گفته است که قدرت امریکا، پیش از آن که مجبور به استفاده از نیروی نوسازی شده نظامی خود باشد، قدرت اقتصادی است.

آقای ترمپ یکبار دیگر از تصمیمش مبنی بر خروج از شمالشرق سوریه دفاع کرده و نگاشته است "سربازان ما سوریه را ترک کرده‌ و در حال رفتن به جاهای دیگر اند و پس از آن، به خانه می‌آیند."

تصمیم خروج نظامی رئیس جمهور ترمپ از شمالشرق سوریه که حملۀ ترکیه به این مناطق را در پی داشت، با انتقادهای وسیعی روبرو شد و واشنگتن متهم شد که کرد ها، متحد عمدۀ واشنگتن در جنگ علیه داعش را تنها رها کرد.

کردها با حمایت امریکا نقش عمده‌ای در شکست داعش در منطقه داشتند.

دونالدترمپ و مقام‌های دولت وی، ضمن رد این اتهام، تاکید کرده‌اند که همچنان از کردها حمایت می‌کند و در نهایت مایک پنس معاون رئیس جمهور و مایک پمپیو وزیر خارجه امریکا با سفر به انقره، "یک آتش بس دایمی" را در شمال سوریه رقم زدند.

XS
SM
MD
LG