لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ مفکورۀ مناظرۀ مجازی با بایدن را رد کرد


کمیسیون مناظرات ریاست جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه هشتم اکتوبر (۱۷ میزان) اعلام کرد که دومین مناظرۀ دونالد ترمپ و جو بایدن، نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا به تاریخ ۱۵ اکتوبر به گونۀ مجازی برگزار خواهد شد.

دقایقی پس از نشر این خبر، دونالد ترمپ مفکورۀ برگزاری مجازی مناظرۀ انتخاباتی را رد کرد. آقای ترمپ در مصاحبه با شبکۀ تلویزیون فاکس گفت: "نمی‌خواهم وقت خود را در مناظرۀ مجازی ضایع کنم."

اما جو بایدن، رقیب دموکرات آقای ترمپ انجام مناظره از راه دور و به گونۀ مجازی را پذیرفته و ستاد انتخاباتی وی گفته است که آقای بایدن مستقیماً با مردم امریکا صحبت می‌کند.

پس از آنکه رییس جمهور ترمپ هفتۀ گذشته به خاطر ابتلا به کووید۱۹ به شفاخانه منتقل شد، پرسش‌هایی در مورد حضور وی در مناظره با بایدن ایجاد شد.

کمیسیون مناظرات امریکا گفته است که به خاطر حفظ سلامتی و مصوونیت همه افراد دخیل در دومین مناظرۀ ریاست جمهوری، این تصمیم اتخاذ شده است.

این نخستین باری نیست که نامزدان ریاست جمهوری امریکا از راه دور مناظره می‌کنند، در سال ۱۹۶۰ نیز سومین مناظره میان ریچاد نکسن و جان اف کنیدی به همین ترتیب صورت گرفت، طوریکه هنگام مناظره یکی از آنان در شرق و دیگری در غرب ایالات متحده حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG