لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: حضور امریکا در سوریه بیشتر به نفع دیگران است


حضور نظامیان ایالات متحده در سوریه بیشتر به کشورهای دیگر کمک می‌کند تا به امریکا.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه در یک نشست خبری در قصر سفید با بیان این مطلب درباره خروج نظامیان امریکایی از سوریه گفت "می‌خواهم سربازان امریکایی از سوریه بازگردند و می خواهم کشور خودمان را بازسازی کنم."

دونالدترمپ که امروز سه شنبه، در قصر سفید میزبان رهبران استونیا، لتویا، و لتوانیا برای نشست کشور های حوزۀ بالتیک بود گفت، درباره حضور سربازان امریکایی در سوریه به زودی تصمیم می‌گیریم.

آقای ترمپ اضافه کرد که اردوی به مراتب قوی تر از همیشه خواهیم داشت که البته این برای روسیه خوب نیست.

رئیس جمهور ترمپ روز پنجشنبه هفته گذشته در سخنانی غیرمنتظره در ایالت اوهایو با بیان این که امریکا و متحدانش کار گروه داعش را تمام کرده اند، گفت "ما از سوریه بیرون می‌رویم، خیلی زود."

دونالد ترمپ در قصر سفید میزبان رهبران استونیا، لتویا و لتوانیا برای نشست کشور های حوزۀ بالتیک بود.
دونالد ترمپ در قصر سفید میزبان رهبران استونیا، لتویا و لتوانیا برای نشست کشور های حوزۀ بالتیک بود.

آقای ترمپ در ادامه با بیان این که آموزش جزئی از ائتلاف بین‌المللی علیه گروه داعش است، تاکید کرد که ما تا نابودی کامل آن گروه افراطی از صحنه جهانی از پا نخواهیم نشست.

هرچند واشنگتن از مخالفان میانه‌رو بشارالاسد حمایت می‌کند، اما اردوی ایالات متحده در سوریه علیه گروه‌های اسلامگرای افراطی، به ویژه داعش، در حال جنگ است و از کردهای سوری در این راه حمایت می‌کنند.

بیان تصمیم مبنی بر خروج سربازان امریکایی از سوریه از سوی رئیس جمهور ترمپ در حالی مطرح می شود که رهبران روسیه، ترکیه و ایران قرار است روز چهارشنبه در انقره پایتخت ترکیه درباره بحران سوریه بحث کنند.

روسیه و ایران از دمشق حمایت می‌کنند و ترکیه و ایالات متحده از حامیان مخالفین حکومت بشارالاسد اند.

XS
SM
MD
LG