لینک های دسترسی

Breaking News

اخراج مظاهره کننده گان از میدان تقسیم استانبول


اعتراضات در ترکیه ادامه دارد.
اعتراضات در ترکیه ادامه دارد.
مظاهره کنندگان در ترکیه امروز دوباره بر یک پل دور هم جمع شدند و موانع را در سرک ها ایجاد نمودند. این درست پس از آن است که نیرو های امنیتی مظاهره کننده گان را از میدان مرکزی در شهر استانبول - محل اصلی تجمع مظاهره کننده گان - بیرون راندند.

این در حالیست که والی استانبول گفت که اجازه گردهمایی ضد حکومت را در میدان تقسیم نخواهد داد. پولیس ضد شورش نیز تلاش دارد تا با استفاده از گاز اشک آور از تجمع مجدد مظاهره کننده گان ضد حکومت جلوگیری نماید.
پاک کاری میدان تقسیم که به مدت دو هفته توسط مظاهره کننده گان اشغال شده بود، پس از آن آغاز گردید که دیشب پولیس ضد شورش ترکیه به میدان مرکزی استانبول و پارک گزی یورش برده و با استفاده از گاز اشک آور و دستگاه آب پاش مظاهره کننده گان را از آنجا اخراج نمود.

رجب طیب اردوغان صدر اعظم ترکیه قبلاً هشدار داده بود که نیروهای امنیتی بخوبی میدانند که مناطق مذکور را "چگونه از موجودیت مظاهره کننده گان پاکسازی" نمایند.

آقای اردوغان طی سخنرانی در یک گرد همایی طرافدارانش در انقره مظاهرات اخیر را یک "توطئه" خواند. مظاهرات اخیر بزرگترین اعتراضات خیابانی ضد حکومت در دوران حکومت ۱۰ سالۀ صدر اعظم ترکیه می باشد. آقای اردوغان همچنین وعده راه اندازی مظاهرات به طرفدارای از حکومتش را نیز داد. صدر اعظم ترکیه گفت:"می دانم که در جریان ۱۷ روز گذشته به تعداد میلیون ها تن از هر گوشۀ ترکیه برای ما دعا کرد. توطئۀ را که راه اندازی نمودند، شما شاهد بودید."

نیروهای امنیتی با حمایت وسایط زرهی میدان تقسیم را محاصره نموده و به پارک گزی که در نزدیکی آن قرار دارد، یورش بردند. در نتیجۀ درگیری بین نیروهای امنیتی و مظاهره کننده گان تعدادی از مظاهره کنندگان زخمی شدند.

اخراج مظاهره کننده گان از میدان تقسیم استانبول
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
XS
SM
MD
LG