لینک های دسترسی

Breaking News

اردوغان: سعودی نام قاتلان خاشقجی را افشا کند


رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، روز جمعه از مقامات عربستان سعودی خواست تا کسانیکه در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد ریاض، دست داشته اند، افشا کند.

آقای اردوغان همچنین گفته است که ریاض باید محل جسد خاشقجی را نیز مشخص کند. آقای خاشقجی به تاریخ ۲ اکتوبر ۲۰۱۸ برای اسناد ازدواج وارد قونسلگری عربستان واقع در استانبول شد و سپس ناپدید شد.

مقامات ترکی قبلاً گفته بودند که آقای خاشقجی پس از آنکه در داخل قونسلگری عربستان سعودی در شهر استانبول به قتل رسید، جسدش قطع و بریده شد و به محلی نامعلومی انتقال داده شد.

مقامات ترکیه پس از ناپدید شدن آقای خاشقجی گفتند که آنان صدا و ویدیوی را در دست دارند که نشاندهندۀ جریان قتل این روزنامه نگار را نشان می دهد. اما رئیس جمهور ترکیه روز جمعه گفت که وی اطلاعاتی بیشتر را در مورد قتل آقای خاشقجی در اختیار دارد.

جمال خاشقجی، منتقد سرسخت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، به تاریخ دوم اکتوبر به خاطر گرفتن اسناد ازدواج اش به قونسلگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد، اما پس از ورود به این مکان، دیگر دیده نشد، تا بالاخره مقام های سعودی تائید کردند که این روزنامه نگار در داخل قونسلگری آن کشور در شهر انقره پس از یک درگیری فزیکی کشته شده است.

XS
SM
MD
LG