لینک های دسترسی

Breaking News

خشونت‌ها در افغانستان؛ 'در یک روز ۲۷ غیرنظامی کشته و زخمی شدند'


وزارت امور داخلۀ افغانستان می‌گوید که در نتیجۀ حملات و انفجار ماین طالبان در روز گذشته، شش غیرنظامی جان باخته و ۲۱ تن دیگر زخمی شده اند.

حامد روشن، معاون سخنگوی این وزارت روز شنبه سوم اپریل (۱۴ حمل) به صدای امریکا گفت که این غیرنظامیان در ولایت‌های، لغمان، تخار، سرپل، خوست و ننگرهار قربانی انفجار ماین و حملات طالبان شدند.

آقای روشن افزود که در میان کشته‌شدگان یک کودک و در میان مجروحین این حملات طالبان، زنان نیز شامل اند.

او همچنان گفت: "این رویدادها در ساحه منجان ولسوالی علیشنگ لغمان، در ساحه قندهاری قشلاق ولسوالی خواجه غار تخار، در قریه صیاد ولسوالی گوسفندی سرپل، در ساحه سبزآباد حوزه هفتم شهر جلال‌آباد، ولسوالی حصارک ننگرهار و در ساحه نهارکلی ولسوالی صبری خوست انجام شده است."

معاون سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان همچنان گفت که طالبان با تعبیه و انفجار ماین‌ها هر روز از غیرنظامیان قربانی می‌گیرند. او این رویکرد گروه طالبان را "خلاف همه معیارهای جنگی عنوان کرد".

آقای روشن همچنان افزود: "طالبان با دوام کشتار مردم، هربار جنایت خلق کرده اند. هدف‌قراردادن مردم عام، زنان و کودکان تحت هر شرایط و به هر بهانه عمل ضد اسلامی و خلاف ارزش‌های حقوق‌بشری است."

این در حالی است که صبح امروز (شنبه) شهر مزار شریف شاهد یک انفجار ماین کنار جاده بود که در این انفجار دو نفر به شمول یک غیرنظامی زخمی شده اند.

گروه طالبان تا اکنون در این باره تبصرۀ نکرده اند.

XS
SM
MD
LG