لینک های دسترسی

Breaking News

نگرانی از امنیت تویتر؛ حساب چندین شخصیت مشهور جهان هک شد


هک شدن حساب تویتر چندین شخصیت مشهور و پرطرفدار در تویتر پرسش‌هایی را در مورد امنیت این شبکۀ اجتماعی در آستانۀ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده خلق کرده است.

تویتر شام چهارشنبه ۱۵ جولای (۲۵ سرطان) اعلام کرد که هکرها با فریب دادن چند کارمند این شبکه حساب‌های برخی از افراد سرشناس را هک کرده است.

جو بایدن نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، باراک اوباما رییس جمهور پیشین امریکا، کیم کارداشیان چهرۀ مشهور تلویزیونی، بل گیتس بنیانگذار و مالک مایکروسافت، کانیه وست رپر مشهور امریکایی، مایکل بلومبرگ شاروال پیشین نیویارک و ایلن مسک رییس شرکت تسلا در میان کسانی اند که حساب‌های آنان هک شده بود.

هکرها از حساب‌های تویتر این افراد از طرفداران آنان خواسته بودند تا به یک سلسله آدرس‌ها واحد پولی دیجیتلی بت‌کاین را بفرستند. تا شام روز چهارشنبه حدود ۴۰۰ بت‌کاین که ارزش آن ۱۲۰ هزار دالر می‌شود جمع آوری شده بود.

تاوان مالی این حملۀ هکرها چندان بزرگ نیست، اما صدمۀ بزرگی را بر اعتبار شبکۀ تویتر وارد کرده است.

شبکۀ اجتماعی تویتر این حملۀ هکر ها را "حملۀ هماهنگ شدۀ مهندی اجتماعی" خوانده و گفته است که هکر ها کارمندان تویتر را موفقانه هدف قرار داده و به سیستم‌های داخلی و ابزار این شبکه دسترسی پیدا کرده اند.

نقش تویتر به صفت شبکۀ اساسی ارتباطی برای سیاستمداران و چهره‌های سرشناس به شمول دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده، نگرانی‌های جدی را در آستانۀ انتخابات ریاست جمهوری سوم نومبر در امریکا خلق کرده است.

ادم کونر، معاون پالیسی تکنالوژی در کانون فکری امریکن پروگرس با اشاره به روز انتخابات امریکا می‌گوید که چنین حملات درسوم نومبر به مراتب شدیدتر خواهد شد.

متصدیان تویتر گفته اند که تا کنون مشخص نیست که هکرها فراتر از ارسال پیام‌ها برای دریافت بت‌کاین، دیگر دنبال چه بوده اند. این شرکت با نشر بیانیه‌ای گفته است: "پیگری می‌کنیم که دیگر کدام فعالیت‌های مخرب صورت گرفته یا به کدام معلومات دسترسی صورت گرفته است".

در گذشته نیز سرقت اطلاعات کارمندان تویتر یا مشکلات ناشی از اپلکیشن‌های سومی سبب رخنۀ هکرها در تویتر شده بود، اما حملۀ روز چهارشنبه خرابترین حمله در تاریخ این شبکه بوده است.

XS
SM
MD
LG